Podsumowanie miesiąca – Wrzesień

Ostatni dzień września oznacza jedno – najwyższy czas na podsumowanie miesiąca w świecie skoków narciarskich. Co wydarzyło się w tym miesiącu? Zobaczcie sami.
Powrót Lundby na skocznie
Po dość groźnie wyglądającym upadku podczas treningów w Lillehammer w sierpniu, 26-letnia skoczkini wróciła do treningów na Lysgårdsbakken. 
Norges Cup
We wrześniu odbyły się aż cztery konkursy Konica Minolta Norges Cup. W Lillehammer w dniach 7-8 września triumfowali Fredrik Bjerkeengen, Anders Håre oraz dwukrotnie niepokonana Ingebjørn Saglien Bråten. Dwa tygodnie później, podczas konkursów w Oslo najlepsi okazali się Sondre Ringen oraz Christian Ingebrigtsen. 
Druga edycja Pucharu Tatr
14 września odbyła się druga edycja organizowanego przez Klub Sportowy Eve-nement Pucharu Tatr. Na starcie stanęło ponad 150 młodych skoczków oraz skoczkiń. Konkursy rozegrano w trzech kategoriach chłopców oraz dwóch kategoriach dziewcząt. Patronat nad imprezą objął jeden z reprezentantów Polski w Pucharze Świata w skokach narciarskich – Dawid Kubacki. 
Mistrzostwa Rosji na igielicie
W dniach 20-23 września o tytuł mistrza kraju w letnich skokach narciarskich walczyli Rosjanie. Na skoczni normalnej złoto zdobyli Roman Siergiejewicz Trofimow. Najlepszą skoczkinią tego dnia okazała się Irina Awwakumowa. Na dużej skoczni nie było mocnych na Jewgienija Klimowa. 25-letni skoczek oddał dwa dobre skoki na 133 oraz 129.5 metra. W rywalizacji drużynowej najlepsi okazali się moskwianie – Jewgienij Klimow, Michaił Nazarow, Ilmir Hazetdinow oraz Nikołaj Matawin. 

100-lecie Polskiego Związku Narciarskiego
21 września skoczkowie (i nie tylko) wzięli udział w gali z okazji 100-lecia PZN. Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia wybitnym sportowcom oraz osobom odpowiedzialnym za godną pracę dla polskiego narciarstwa. Swoje ordery i medale otrzymali m.in. Wojciech Fortuna, Zbigniew Klimowski, Jan Szturc, Kamil Stoch, Stefan Hula, Piotr Żyła, Łukasz Kruczek, Maciej Kot, Dawid Kubacki, czy Adam Małysz. 
Letnie Mistrzostwa Finlandii
22 września o tytuł mistrza walczyli skoczkowie i skoczkinie z Finlandii. Zaskoczeniem był brak  Anttiego Aalto na najwyższym stopniu podium – złoty medal odebrał mu 20-letni Niko Kytosäho. Wśród skoczkiń najlepsza okazała się Susanna Forsström.

Zakończenie Letniego Pucharu Kontynentalnego 
Koniec września oznaczał także koniec dwóch cykli – LPK pań oraz panów. Wśród mężczyzn po zwycięstwo sięgnął reprezentant Polski – Klemens Murańka, zdobywając aż 724 punkty podczas 11 występów. Po triumf w Letnim Pucharze Kontynentalnym Pań sięgnęła Austriaczka, Marita Kramer. 17-latka zdobyła 360 punktów podczas czterech konkursów. Kinga Rajda znalazła się na siódmym miejscu w finałowej klasyfikacji generalnej. 

Źródło: informacja własna, FIS, Berkutschi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s