Goran Janus znowu w roli trenera

fot.: slovenskenovice.si

Tej zimy ponownie zobaczymy Gorana Janusa w roli trenera. Były szkoleniowiec kadry narodowej skoczków tym razem obejmie stanowisko trenera kadry A w kombinacji norweskiej.

Według doniesień słoweńskiego Delo.si, Janus decyzję o przyjęciu stanowiska trenera kadry A w kombinacji norweskiej podjął właściwie od razu, bez dłuższego zastanawiania się. Zdecydowałem się na Kombinację Norweską, bo to obszar, w którym nigdy wcześniej nie pracowałem i jest to dla mnie wyzwanie. To trudny sport, w którym dwie różne dyscypliny„wpadają na siebie”. Tyle elementów musi się ze sobą połączyć, zanim powstanie cała ta układanka ” – powiedział słoweński szkoleniowiec.

W nadchodzącym sezonie kadra prowadzona przez Janusa będzie składał się z czterech zawodników. Są to: Gasper Brecl, Ozbej Jelen, Rok Jelen oraz Vid Vrhovnik.

Jeden z dotychczasowych członków drużyny, Marjan Jelenko podjął decyzję o zakończeniu kariery. „Kiedy wiosną Goran Janus objął stanowisko głównego trenera, umówiliśmy się, że dołączę do zespołu w sierpniu. Ale im ten termin bardziej się zbliżał, tym mniej miałem siły by  zacząć trenować.  Biorąc pod uwagę, że byłem już na Mistrzostwach Świata, wiem, ile pracy potrzeba, aby się tam dostać. Musiałem zmierzyć się z prawdą: nie jestem gotowy na kontynuowanie treningów. Od samego początku mówiłem sobie również, że skończę karierę, kiedy po raz pierwszy zwątpię w swoje umiejętności i stracę wolę i chęci do startów w konkursach” – tłumaczył swoją decyzję Jelenko.


Goran Janus był  trenerem reprezentacji Słowenii w skokach narciarskich w latach 2011-2018. Po tym okresie i słabym sezonie w wykonaniu słoweńskich skoczków, został zwolniony z tego stanowiska. źródło: Delo.si, FIS
Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s