Nowa formuła MŚ w lotach – znamy nowe fakty

Poznaliśmy kolejne fakty dotyczące zmian organizacyjnych MŚ w lotach, które zaproponowały słoweńscy związkowcy. 

Według nowych planów, mistrzostwa świata w lotach narciarskich przeprowadzane byłyby w ramach corocznego turnieju. Konkursy lotów odbywałyby się na wszystkich skoczniach mamucich, a więc w Bad Mitterndorf, Planicy, Oberstdorfie oraz Vikersund. Pierwsze zawody odbywałyby się już w grudniu. Finał mistrzostw zaplanowano na marzec.
Same Mistrzostwa Świata w lotach mają obejmować dwa konkursy drużynowe, oraz osiem konkursów indywidualnych. Mistrzem świata ma zostać zawodnik z najwyższą ilością punktów zdobytych podczas konkursów indywidualnych. Mistrzostwo drużynowe ma otrzymać kraj, który uzbiera największą ilość punktów w konkursach drużynowych oraz po zliczeniu punktów uzyskanych przez reprezentantów danego kraju w konkursach indywidualnych. Warto będzie się starać o wygraną, gdyż według planów mistrz świata w lotach narciarskich zdobędzie nie tylko złoty medal, ale również sporą sumę pieniędzy – 1 milion euro. 
Pomysł słoweńskich związkowców przekierowano już do dalszych obradowań, a jeśli plan zostanie przyjęty, to pierwsza edycja nowych Mistrzostw Świata w lotach odbyłaby się podczas sezonu 2022/23. 
A Wy co sądzicie o nowej formule MŚ w lotach? 
Źródło: skijumping.pl, FIS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s