Bio nr 23 klasyfikacji generalnej PŚ 2018/19 – Yukiya Sato


Dzisiaj przychodzimy do Was z kolejną krótką biografią. Zobaczcie jak Yukiya Sato zaczynał swoją przygodę ze skokami i przypomnijcie sobie jak spisywał się w zeszłym sezonie. Zapraszamy!


KARIERA
Yukiya zaczął trenować skoki narciarskie jako siedmiolatek. Skakał wtedy pod okiem Kanno Kiminori, który bardzo szybko dostrzegł talent Japończyka. W 2009 zadebiutował w konkursie rangi FIS przed własną publicznością w Sapporo. Rok później po raz pierwszy wystartował w Pucharze Kontynentalnym w Kranju. W konkursach na słoweńskim obiekcie, gdzie zwycięstwo odniósł wówczas Kamil Stoch, nie udało mu się zakwalifikować do finału. 

W sezonie 2010/11 zaczął osiągać coraz lepsze wyniki w zawodach FIS Cup. w 2012 w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży zajął trzecie miejsce. 

W styczniu 2014 w Sapporo zadebiutował w zimowej edycji Pucharu Kontynentalnego, a 24 stycznia 2015 po raz pierwszy zaprezentował się indywidualnie w Pucharze Świata. W 2017 roku został złotym medalistą azjatyckich zimowych igrzysk. W 2018 po raz pierwszy punktował w PŚ w Willingen. Swoje pierwsze podium w zawodach elit odniósł 20 stycznia 2019 na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Świetnie skacze w tegorocznym letnim cyklu, gdzie zajmuje pozycję lidera w generalce.


SEZON 2018/2019
Sato nie startował w ubiegłorocznej edycji  PŚ  od początku. Nie oglądaliśmy go podczas inauguracji w Wiśle, ani później – w Finlandii i Rosji. W Engelbergu zajął 18. miejsce. Od tamtego momentu startował już we wszytkich zawodach najwyższej rangi, jakie odbyły się do końca sezonu zimowego. 
Najlepszym wynikiem był najniższy stopień podium w Zakopanem – najlepsze osiągnięcie w karierze Japończyka. Yukiya zdobył łącznie 316 punktów w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/19, zajmując ostatecznie 23. miejsce.


źródło: informacja własnaSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s