BIO numeru 28 klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019 – Anze Semenic

Dzisiaj w naszym cyklu czas na podsumowanie ubiegłej zimy w wykonaniu kolejnego Słoweńca. Przypomnijcie sobie jak w zeszłym sezonie skakał Anze Semenic!

Anze Semenic to jeden z reprezentantów klubu NSK Tržič Trifix. na swoim koncie ma srebrny medal Mistrzostw Świata w Lotach, złoto Mistrzostw Świata Juniorów i trumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego w sezonach 2012/13 i 2014/15.

kariera
Semenic od 2010 roku skakał w zawodach Alpen Cup, później został powołany do składu na mistrzostwa świata juniorów, które odbyły się w 2012 roku. W tym samym sezonie zadebiutował w Pucharze Kontynentalnym. 9 stycznia 2013 po raz wziął udział w zawodach Pucharu Świata. Swoje pierwsze punkty w rywalizacji elit wywalczył 14 lutego 2015 w Vikersund. 28 stycznia 2018 po raz pierwszy triumfował w zawodach PŚ. Na najwyższy stopień podium udało mu się wskoczyć podczas rywalizacji w Zakopanem. Jego rekord  życiowy wynosi 238 m i został ustanowiony 24.03.2017 w Planicy.
sezon 2018/19
Zeszłą zimę Słoweniec zakończył na 28. miejscu klasyfikacji generalnej. Wystąpił w 21 konkursach zdobywając łącznie 203 punkty. TCS zakończył również na 28. pozycji. Jego najlepszym sartem zeszłej zimy okazał się ostatni konkurs w Planicy. Semenic przed własną publicznością zajął 9. miejsce. Poza tym najczęściej plasował się w trzeciej dziesiątce. Kilka razy mogliśmy oglądać go też w zawodach niższej rangi, gdzie jego najwyższym wynikiem była 5. pozycja podczas Pucharu Kontynentalnego w Ruce.źródło: informacja własna


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s