Austriacy odwiedzili Skandynawię

Skoczkowie z kadry austriackiej ostatnie dni wakacji spędzili w Skandynawii. Trenowali na skoczni oraz w tunelu aerodynamicznym. Nie zabrakło też czasu na zwiedzanie.

Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Daniel Huber, Philipp Aschenwald, Clemens Aigner oraz Jan Hoerl w ostatnim tygodniu sierpnia udali się do Szwecji, gdzie pracowali nad pozycją w locie w tunelu aerodynamicznym, a następnie udali się na treningi na kompleksie skoczni w norweskim Lillehammer. 

To był obóz zdominowany przez wiatr. Najpierw w tunelu aerodynamicznym w Szwecji, a następnie na skoczniach w Lillehammer. Aktualnie jesteśmy na etapie indywidualnego rozwoju i stabilizacji. Niestety, w Norwegii warunki nie pozwoliły nam na skorzystanie z obiektu HS140. Pomimo tego, uzyskaliśmy cenne informacje dotyczące detali, nad którymi pracujemy. Poczyniliśmy znaczny progres – mówi trener Austriaków, Andreas Felder.


Pomiędzy treningami skoczkowie znaleźli też trochę czasu na odpoczynek, zwiedzanie i podziwianie skandynawskich widoków, czym chętnie dzielili się na swoich Instagramach  

W czasie, kiedy reszta kadry przebywała w Szwecji, Gregor Schlierenzauer trenował indywidualnie na Granaasen w Trondheim.


Dziś Austriacy wracają do domu, a już za kilkanaście dni czeka ich zgrupowanie w niemieckim Oberhofie. 


źródło:  Komunikat prasowy OSV / Instagram

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s