BIO numeru 30 klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019 – Anze Lanisek

Dzisiaj zapraszamy Was na krótką biografię trzydziestego skoczka klasyfikacji generalnej zeszłego sezonu, Anze Laniska.


Anze urodził się 20 kwietnia 1996 roku w Lublanie. W Pucharze Świata zadebiutował  dopiero w 2014 roku, ale nie udało mu się wtedy zakwalifikować do finału, zajął 34. miejsce.  Jeszcze w tym samym roku zdobył swoje pierwsze punkty zajmując 21. miejsce.

Lanisek świetnie spisywał się jeszcze jako junior. W 2012 roku wygrał konkurs młodzieżowych igrzysk olimpijskich w Seefeld. Ustanowił wtedy rekord obiektu. W drużynie wywalczył srebro. Dzięki bardzo dobrym starto w zawodach juniorów, zaczął jeździć na konkursy Pucharu Kontynentalnego, gdzie w 2012 po odniósł swój pierwszy trumf na skoczni w austriackim Bischofshofen. Miał wtedy tylko 16 lat i był najmłodszym skoczkiem startującym i wygrywającym w zawodach tej rangi.

W 2017 roku został okrzyknięty, obok Dawida Kubackiego, królem lata, zajmując 2. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Letniego Grand Prix. 

Sezon 2018/2019

W zeszłym sezonie Słoweniec plasował się głównie w drugiej lub trzeciej dziesiątce konkursów PŚ. Jego najlepszym wynikiem była 10 pozycja, którą zajął w fińskim Kuusamo. W Sappopro był 11, a w Innsbrucku 12. Łącznie, przez całą zimę, udało mu się zdobyć 177.

Anze Lanisek nie osiągał indywidualnie większych sukcesów w PŚ , jednak już kilka razy stawał na podium w konkursach drużynowych.


źródło: informacja własna


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s