Liberec wróci do kalendarza PŚ i LGP?

fot.: skisprungschanzen.com

Czeski obiekt chce ponownie gościć najlepszych skoczków świata. Póki co skocznia w Libercu zorganizuje otwarte Mistrzostwa Czech, jednak głównym celem na przyszłość jest powrót do kalendarzy PŚ oraz LGP.

W 2008 roku Liberec po raz ostatni był gospodarzem konkursów Pucharu Świata, dwa lata późnij odbył się tam ostatni konkurs Letniego Grand Prix. W 2013 roku skocznia gościła MŚ Juniorów i po raz ostatni znalazła się w kalendarzy Pucharu Kontynentalnego. Od tamtej pory nie odbyły się tam żadne zawody rangi FIS.

Teraz obiekt planuje powrót do organizacji konkursów elit.  Jest  szansa, że  Liberec znowu będzie mógł gościć konkursy najwyższej rangi. Pierwszym krokiem w tym kierunku będzie organizacja otwartych mistrzostw kraju, na które zaproszono także skoczków z zagranicy, którzy wystąpią w charakterze gości.

To świetna okazja aby wzbudzić zainteresowanie wielu gości wobec tych uroczystości, również spoza Republiki Czeskiej. Mamy nadzieję, że skoczkowie z innych państw przyjmą nasze zaproszenie na konkurs w dniu 14 września – powiedział Ivo Greger, członek komitetu organizacyjnego zawodów w Libercu.

Mistrzostwa Czech w Libercu zostaną rozegrane w ramach jubileuszu kompleksu już za niespełna miesiąc. Do tej pory obiekty przejdą inspekcję FIS, dzięki którym będą mogły uzyskać potrzebne certyfikaty bezpieczeństwa. 

W lutym 2020 w Libercu ma odbyć się FIS Cup, a latem 2020 – Letnie Grand Prix.

źródło: FIS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s