Triumf Zajca w Courchevel

fot. Šport TV
Reprezentant Słowenii, Timi Zajc zwyciężył rywalizację indywidualną podczas Letniej Grand Prix w Courchevel.
Sobotni konkurs rozpoczął się z 19 belki startowej. Trójka reprezentantów Polski spisała się bardzo dobrze. W pierwszej serii Stefan Hula oddał skok na 128.5 metra. Dalej polecieli Maciej Kot i Jakub Wolny, którzy oboje skoczyli po 133 metry.
Anze Semenic nie polubił francuskiej skoczni – jego skok miał zaledwie 106 metra. Pech nie opuszczał także Austriaków. Podczas pierwszego skoku Philipp Aschenwald zaliczył niegroźny upadek podczas lądowania poza rozmiarem skoczni.
Francuską publiczność podbudził skok jednego z gospodarzy. Jonathan Learoyd skoczył aż 128 metrów. Niestety, Francuzowi odjęto aż 8.4 punktu za wiatr. Dobrymi skokami podczas pierwszej serii popisali się także Tilen Bartol (130 metrów) czy Robert Johansson (132 metry), który prowadził po półmetku.
Druga seria nie była szczęśliwa dla Kanadyjczyka. Mackenzie Boyd-Clowes został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. Szczęście sprzyjało jednak innym zawodnikom. Markus Eisenbichler podczas drugiej serii skoczył 135 metrów. Podobnie dobry skok oddał kolejny z Niemców, Karl Geiger (130.5 metra). 
Timi Zajc ponownie pokazał, że niezależnie od warunków, potrafi oddać dalekie skoki na 131.5 oraz 133.5 metra. Te dwa skoki przyniosły młodemu Słoweńcowi kolejne zwycięstwo. Na drugim stopniu podium znalazł się Norweg, Robert Johansson. Na ostatnim stopniu sobotniego podium stanął Naoki Nakamura. 
Najlepszym z Polaków okazał się Jakub Wolny, który ostatecznie zajął szóste miejsce. Na siódmym miejscu znalazł się Maciej Kot. Stefan Hula zakończył rywalizację na 16 miejscu. 

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s