Kwalifikacje dla Norwega

Robert Johansson wygrywa kwalifikacje skokiem na 133.5 metra. Najlepszy z Polaków, Jakub Wolny na piątym miejscu. 
Dzisiejsze kwalifikacje panów w Courchevel rozpoczęły się z 12 belki. Wzięło w nich udział 53 zawodników. Pierwszy skok na 127.5 metra oddał Kanadyjczyk, Mackenzie Boyd-Clowes, który dostał notę 18.5 punktu od każdego z sędziów. Pierwszym Polakiem, który zasiadł na belce był Stefan Hula, który oddał skok na 121 metrów. 
Kolejny reprezentant Polski, Jakub Wolny poradził sobie znakomicie, po swoim skoku na 127 metrów uzyskał wysokie noty od sędziów i znalazł się na drugim miejscu, tuż za Austriakiem, Philippem Aschenwaldem. Warto wspomnieć, że Polak miał odjęte 12.2 punktu za wiatr. Ostatni z Polaków, Maciej Kot swoim skokiem na 117 m zajął ostatecznie 33 miejsce. 
Robert Johansson oddał najdłuższy skok podczas kwalifikacji. Reprezentant Norwegii skoczył aż 133.5 metra, na co sędziowie jednogłośnie przyznali zawodnikowi noty po 19 punktów. 
Zaskoczeniem dzisiejszych kwalifikacji był krótki skok Domena Prevca na jedynie 102 metry. Dalekim skokiem nie popisali się także Roman Koudelka (109.5 metra) czy Anze Semenic (107.5 metra). Pozytywnym zaskoczeniem był jednak młody Słoweniec, Tilen Bartol, który po swoim skoku na 133 metry, zajął ostatecznie 6 miejsce. 
Zwycięskim skokiem popisał się Robert Johansson który oddał skok na 133.5 metra, zdobywając od sędziów noty po 19 punktów. Najdłuższy skok podczas kwalifikacji należał do Timiego Zajca (135 metrów). Niskie noty i punkty odjęte za wiatr uplasowały Słoweńca na ostatecznym 4 miejscu. 
Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s