Nowa rola Martina Schmitta!


źródło: YouTube

Po zakończeniu wieloletniej sportowej kariery, Martin Schmitt wraca do Niemieckiego Związku Narciarskiego, tym razem jednak w zupełnie nowej roli. Podczas czwartkowej konferencji prasowej przed zawodami LGP w Hinterzarten były skoczek przyznał, że zaakceptował ofertę dołączenia do sztabu trenerskiego swojej dawnej narodowej reprezentacji. 

Schmitta w ostatnich latach można było kojarzyć przede wszystkim jako eksperta Eurosportu. Od tego sezonu Niemiec będzie jednak pełnił rolę jednego z członków sztabu Horngachera jako ‚łowca talentów’. 
Jego praca skupiać się będzie głównie na śledzeniu rozwoju młodych zawodników niemieckiej kadry C. Towarzyszyć im będzie podczas zgrupowań treningowych, z których pierwsze odbyło się w Oberhofie. Schmitt będzie pełnił swoją rolę przez najbliższe trzy lata, ale nie w formie pełnego etatu w związku. Poza swoją rolą w kadrze C będzie on też towarzyszył zawodnikom kadry A oraz młodym skoczkom głównie ze Schwarzwaldu. 
Jak zdradził mistrz olimpijski z Salt Lake City, pierwsze rozmowy na ten temat z DSV odbył już trzy lata temu. Wtedy jednak zdecydował się na rozpoczęcie współpracy z Eurosportem. Były zawodnik przyznaje, że ma nadzieję, iż jego rola da pozytywny efekt w przypadku rozwoju świetlanej przyszłości niemieckich skoków narciarskich. 
źródło: DSV, skijumping.pl 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s