Znaczenie imion i nazwisk skoczków – Norwegia

Jesteście ciekawi co znaczą imiona i nazwiska skoczków z Norwegii? Każde imię niesie ze sobą pewną symbolikę, pewne przesłanie, które często ma spory wpływ na nasze życie i dużo wspólnego z obieraną ścieżką kariery. Dzisiaj więc przyjrzymy się nazwiskom pewnej skandynawskiej nacji. 

 Johann Andre Forfang – imię Johann pochodzi od imienia Jan, czyli sprawiedliwy i pracowity. Andre to taki trochę nasz polski Andrzej, który pochodzi od słowa andros czyli męski, odważny. Forfang natomiast w języku duńskim oznacza… skazę, jakąś ujmę.

Andreas Stjernen – imię Andreas poruszane było już wiele razy, dlatego przypomnę wam tylko iż pochodzi od imienia Andrzej. Nieco wyżej mamy ściągawkę, jakie znaczenie niesie to imię. Natomiast Stjerne to po norwesku gwiazda.

Daniel Andre Tande – Kolejne biblijne imię! Tym razem Daniel oznacza „Sędzia Boży” lub „Moim sędzią jest Bóg”. Ciekawe, nawet bardzo… Andre zostało już dobrze omówione, zatem zostało nam Tande. I nie, nie oznacza to thunder. Pochodzi ono od francuskiego entendre czyli słuchać, słyszeć.

Halvor Egner Granerud – Halvor pochodzi od staronordyckiego słowa vorðr czyli strażnik. Egner to z niemieckiego „miecz”.

Robert Johannson – znaczenie imienia Robert to nic innego jak „jaśniejący chwałą”, a nazwisko… Johannson oznacza po prostu „syn Johanna”. 

Marius Lindvik – imię to oznacza po prostu mężczyznę, natomiast nazwisko – jest to swoista odmiana imienia bądź też często nazwiska Ludvik, często spotykanego w krajach skandynawskich. 

Tom Hilde – imię pochodzi od imienia Thomas, oznaczającego bliźniaka. Hilde oznacza bitwę, walkę.


Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s