Hlava zaczyna pracę w sztabie trenerskim

Lukas Hlava jest kolejnym skoczkiem, który zdecydował o zakończeniu swojej kariery po sezonie 2018/2019. Czech nie rozstał się jednak z tym sportem, od tej pory pracował będzie w sztabie szkoleniowym. 
O odejściu Hlavy z czeskiej reprezentacji poinformował trener główny kadry, David Jiroutek: „Drużyna skoków narciarskim w Czechach zawęziła się o jedno nazwisko, które skacze tutaj od wielu lat – Lukas Hlava”. Warto przypomnieć, że Czech rozpoczął swoją historię z Pucharem Świata w 2003 roku, zajmując wtedy 47 miejsce. 
Tymczasem, kadra A skoków narciarskich, którą obecnie tworzą Roman Koudelka, Viktor Polasek, Tomas Vancura, Cestmir Kozisek, Filip Sakala i Vojtech Stursa, rozpoczęła już przygotowania do sezonu letniego. W składzie zespołu trenerskiego, oprócz Hlavy i Jiroutka, znaleźli się także Jakub Jiroutek i Antonin Hajek. 
Jiroutek wypowiedział się na temat jego głównych celów na nadchodzący sezon. „We wstępnej części szkolenia skupiamy się na lepszym wykorzystaniu potencjału organizmu. Kolejnym wyzwaniem jest poprawa odporności psychicznej jednostki. Zakłócają tu elementy ograniczające, które przeszkadzają w płynym i naturalnym skakaniu. Praca jest indywidualna u poszczególnych zawodników, ale podstawowe pomysły odnoszą się do całego zespołu”. 
Sezon letni rozpoczyna się konkursami rangi Pucharu Kontynentalnego i FIS Cup już 6 lipca. Grand Prix rozpocznie się dwa tygodnie później w Wiśle. 

Źródło: Czech Ski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s