Podsumowanie sezonu nr. 18 w KG – Andreas Wellinger

Andreas Wellinger, czyli numer 18. wg klasyfikacji generalnej nie ma za sobą udanego sezonu. Wręcz przeciwnie. Dla tego mistrza olimpijskiego miniony sezon z pewnością był sporym rozczarowaniem, mimo paru dobrych momentów.

Już pod koniec zeszłego sezonu ten 23-letni skoczek wydawał się powoli opadać z sił, jednak było to całkiem zrozumiałe. Początek zmagań zimowych wydawał się być jednak dla niego dużo bardziej owocny. Ale wydawał się to słowo kluczowe. Swoje jedyne podium zaliczył w Kuusamo, gdzie stanął na środkowym stopniu. Potem… no nie było różowo.

Będąc obiektywnym trzeba przyznać że w tym sezonie więcej było konkursów bez awansów Andreasa do drugiej serii, niż tych z awansem. Kiedy już awansował był to spory sukces, bo najwyżej plasował się na pozycji 11. Parokrotnie nie został również wystawiony do konkursu przez byłego trenera Niemiec, Wernera Schustera, zarówno jeśli chodzi o drużynówkę, jak i o konkurs indywidualny.

Końcówka sezonu była już dla Andreasa nieco lepsza, zresztą ukończył sezon na miejscu 18., czyli nieco za połową stawki. Jednak biorąc pod uwagę że to mistrz olimpijski…. nie można tego nazwać dobrym wynikiem. Oby były to tylko przejściowe problemy, a młody Niemiec pod wodzą Stefana Horngachera, wrócił silniejszy.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s