Polscy juniorzy zakończyli zgrupowanie w Cetniewie

Źródło: turystyka.wp.pl

Przygotowania do nowego sezonu ruszyły pełną parą, również dla juniorów należących zarówno do polskiej kadry jak i do zaprzyjaźnionych z nią grup z województwa śląskiego i małopolskiego. Zawodnicy spędzili niemal tydzień w nadmorskim Cetniewie, ustępując obecnie miejsca kadrze B, która swój obóz rozpocznie już 12 maja. 

Zespół Wojciecha Topora, w nieco odmienionym i zrekonstruowanym składzie, zakończył właśnie trwający niemal tydzień obóz przygotowawczy we władysławowskim Cetniewie. Skoczkowie z kadry juniorów oraz zaprzyjaźnionych z nią grup młodzieżowych z województwa śląskiego i małopolskiego trenowali w ośrodku COS OPO Cetniewo, które na swoim Facebooku poinformowało, że sportowcy odbywający trening przygotowywali się w ten sposób do przyszłosezonowej rywalizacji w krajowych zawodach LOTOS Cup czy konkursach międzynarodowych z cyklu FIS Cup. Obóz nie tylko zakończył trening motoryczny juniorów ale również wpłynął pozytywnie na ich wydolność przez klimat, w jakim przebywali. Głównym celem najmłodszej kadry Polski są jednak mistrzostwa świata juniorów, które odbędą się już za kilka miesięcy w niemieckim Oberwiesenthal. 
Obóz na Kaszubach to już niemal tradycja wiosennych przygotowań dla zespołów prowadzonych zarówno przez Macieja Matusiaka jak i Wojciecha Topora. Ten drugi, w rozmowie przeprowadzonej przez dziennikarzy Skijumping.pl zapewniał, że powrót po rocznej przerwie do Cetniewa (rok temu zawodnicy trenowali w pobliskim Gniewinie) nie jest przypadkowy, gdyż obiekty są tutaj zdecydowanie bardziej dopasowane do potrzeb zarówno zawodników jak i sztabu trenerskiego. Duże znaczenie miała też zmiana klimatu i bliskość morza. 
W Cetniewie trenowało aż siedemnastu zawodników pochodzących z roczników 1999-2004. Razem z nimi nad morzem czas spędziło siedmu członków sztabów szkoleniowych, a wśród nich znaleźli się Wojciech Topór, jego asystenci – Grzegorz Miętus i Piotr Fijas, Andrzej Gąsienica i Krzysztof Miętus zajmujący się grupą tatrzańską oraz Krzysztof Biegun, odpowiedzialny za zawodników śląsko-beskidzkich. Skład uzupełnił fizjoterapeuta Jerzy Kochaj. 
Wśród juniorów wybranych do reprezentowania Polski w sezonie 2019/20 znaleźli się Mateusz Gruszka, Szymon Jojko, Karol Niemczyk, Adam Niżnik i Kacper Stosel. Skład ten uzupełnia szóstka zawodników, którzy szkoleni są w oparciu o plany okręgowych związków narciarskich, znajdujących się przy szkołach mistrzostwa sportowego: Stanisław Ciszek, Krzysztof Kieta, Krystian Zygmuntowicz, Jan Habdas, Arkadiusz Jojko i Jarosław Krzak. Poza wspomnianymi skoczkami, w Cetniewie trenowali również Stanisław Majerczyk, Jan Rzadkosz, Szymon Zapotoczny, Wiktor Pękala, Jakub Harat i Michał Martynek. 
Źródło: skijumping.pl 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s