Duet Schlierenzauer – Schuster zadowolony ze współpracy


Kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja o współpracy Gregora Schlierenzauera z Wernerem Schusterem. Utytułowany Austriak podkreśla, że to dla niego ogromna szansa na powrót do skakania na najwyższym światowym poziomie.


Na początku maja Austriacki Związek Narciarski potwierdził, że Schlierenzauer nie kończy swojej kariery sportowej. 29-latek zdecydował się na współpracę z byłym szkoleniowcem niemieckiej kadry narodowej, Wernerem Schusterem i tym samym zakończył pracę ze swoim dotychczasowym menedżerem Hubertem Neuperem. Gregor podkreślił, że jest bardzo wdzięczny Schusterowi za wyciągniecie pomocnej dłoni. Zarówno on, jak i jago nowy trener liczą na to, że ich kooperacja przyniesie sukces. 


Schuster i Schlierenzauer już kiedyś ze sobą pracowali. Niemiecki szkoleniowiec był dla Gregora dużym wsparciem już na początku jago kariery. 

Zeszły sezon nie był dla Austriaka udany. Zaczęły się pojawiać pogłoski, że zawodnik może zakończyć karierę. Jednak Schlierenzauer postanowił się nie poddawać. Gdybym podjął teraz decyzję o zakończeniu kariery, zjadłaby ona mnie od środka po pewnym czasie. Mam 29 lat, więc jestem w optymalnym wieku do uprawiania sportu wyczynowego. Moim celem jest osiągnięcie stabilizacji i ponowne wskakiwanie do czołowej „10”, choć w sporcie walka toczy się o miejsca na podium. Nadal chcę wygrywać, w przeciwnym razie nie robiłbym tego wszystkiego – powiedział w rozmowie z Niederacher z Kronen Zeitung.

źródło: krone.at

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s