Rusza remont skoczni w Lake Placid na Uniwersjadę w 2023 roku

Źródło: wikipedia.org

Według informacji podanych przez Adirondack Daily Enterprise, rozpoczął się remont skoczni K-90 i K-120 w amerykańskim Lake Placid. Czas dokonywania zmian nie jest przypadkowy, bo już za cztery lata na wspomnianych obiektach odbędzie się zimowa Uniwersjada. Na inwestycję przeznaczono w sumie 80 milionów dolarów. 
Lake Placid kibicom z całego świata może kojarzyć się z odbywającymi się tam dwukrotnie zimowymi igrzyskami olimpijskimi – w 1932 i w 1980 roku. Poza tym, miejscowość gościła pierwsze po II wojnie światowej mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym a w 1991 roku odbyły się tu również trzecie mistrzostwa świata w narciarstwie dowolnym. 
Pierwsze trzy miliony z puli mają wystarczyć na wykonanie między innymi rozbiegu skoczni wraz z nowymi torami najazdowymi, które mają powstać do jesieni tego roku. Mają one usprawnić działanie obiektu, tak by można było rozgrywać większą ilość zawodów i poszerzyć bazę treningową amerykańskich zawodników. 
Zajmująca się przedsięwzięciem ORDA (Olympic Regional Development Authority), zatwierdziła plany dotyczące zainstalowania na obiekcie kolejki gondolowej, która będzie mieścić do 8 osób. Pojawi się również przeszklona winda w wieży startowej oraz trasa do zjazdów na linie, która ma stanowić atrakcję turystyczną w regionie Lake Placid. 
Unowocześnienia kompleksu skoczni, która gościć ma 31. Uniwersjadę, ma kosztować finalnie 80 milionów dolarów i trwać nieprzerwanie aż do 2023 roku. Sama skocznia jednak pochłonąć ma jedynie trzy miliony. Pozostałe pieniądze przeznaczone będą na m.in. remont tras biegowych i biathlonowych. 
Źródło: Adirondack Daily Enterprise/informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s