Ruszają przygotowania do MŚJ w Oberwiesenthal!

Źródło: fis-ski.com

Chociaż rywalizacja juniorów zawsze pozostaje w cieniu, to najważniejsze rozgrywki w tej kategorii wiekowej zawsze wzbudzają niemałe emocje. W nadchodzącym sezonie młodzi skoczkowie z całego świata będą mieli okazję rywalizować o medale Mistrzostw Świata Juniorów w niemieckim Oberwiesenthal. Już ruszyły przygotowania do tej wielkiej imprezy. 

Wszystko wskazuje na to, że przygotowania ruszą już w czerwcu, kiedy to rozpocznie się współpraca ze związkami narciarskimi oraz ruszy oficjalna strona internetowa wydarzenia. Nadal pozostaje jednak wiele technicznych udogodnień, z którymi organizatorzy muszą zmierzyć się w pierwszej kolejności. Największą inwestycją będzie 130-metrowy tunel, który zostanie poprowadzony pod skocznią i dzięki temu do obiektu dostęp będą mieli zarówno zawodnicy, jak i kibice. 
Christian Freitag, dyrektor MŚJ, zaznacza, że na planowanej inwestycji skorzystają również okoliczne kluby. Nowoczesne technologie, zastosowane przy renowacji obiektu, nie tylko usprawnią produkcję sztucznego śniegu, ale również pozwolą na przedłużenie strzelnic biathlonowych. Zaznacza jednak, że największym przeciwnikiem organizatorów może być czas, gdyż na przeprowadzenie wszystkich zmian organizatorzy mają jedynie jedno lato. 
Niedawno w Oberwiesenthal zorganizowano spotkanie, podczas którego wydarzyło się wiele ciekawych dla kibiców niespodzianek. Niemieccy trenerzy zmierzyli się w sprincie drużynowym, a wszyscy chętni mieli okazję spotkać najlepszych sportowców regionów, w tym Selinę i Richarda Freitag, z którymi można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, zdobyć zdjęcie z autografem czy chwilę porozmawiać. 
Źródło: skijumper.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s