Andreas Kofler zakończył karierę

Austriak powiadomił media o decyzji zakończenia swojej 25-letniej kariery skoczka na dzisiejszej konferencji prasowej w Wiedniu. 

Andreas Kofler swoją przygodę ze skokami rozpoczął w 1994 roku. W ciągu 25 lat udało mu się 12 stanąć na najwyższym stopniu podium w Pucharze Świata. Skoczek wywalczył także cztery medale mistrzostw świata, oraz trzy medale olimpijskie. Dwa razy został także mistrzem świata w lotach, a w sezonie 2009/2010 udało mu się wygrać Turniej Czterech Skoczni. 
Skoczek przyznał podczas konferencji, że w ostatnich latach walczył, lecz rozstanie ze skokami będzie dla niego niezwykle trudne. W 2017 roku, u Austriaka rozpoznano chorobę autoimmunologiczną, przez co nie mógł dawać z siebie wszystkiego podczas treningów, czy konkursów. Po przejściu na „sportową emeryturę”, Kofler będzie pracował w dziale logistyki policji w Tyrolu.
Andreas Kofler wniósł na świata skoków bardzo wiele i zdecydowanie wzbogacił historię tego jakże trudnego i nieobliczalnego sportu. Ćwierć wieku spędzona na skokach na pewno będzie dla skoczka powodem do dumy ze względu na ilość sukcesów, które osiągnął. Teraz życzymy Andreasowi wszystkiego, co najlepsze!

Źródła: LAOLA1.at

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s