Co dalej ze skocznią w Einsiedeln?

foto: skisprungschanzen.com

W przyszłości funkcjonowanie obiektu w Einsiedeln może ulec pewnym zmianom. W tym tygodniu odbędzie się dzień otwarty obiektu, a na nim pojawią się informacje dotyczące referendum wśród mieszkańców gminy na temat dalszych losów skoczni.


Wspomniane referendum ma dotyczyć ewentualnej modernizacji obiektu, który do tej pory przeznaczony był jedynie do organizacji konkursów letnich. Właściciele skoczni w Einsiedeln borykali się jednak z problemami dotyczącymi zgromadzenia potrzebnego budżetu, a  z tego powodu musieli zrezygnować z organizacji zawodów w ubiegłym roku. Teraz modernizacja jest możliwa, ale najpierw zgodę na przekazanie funduszy na ten cel muszą wyrazić mieszkańcy miejscowości. 

 niedzielę 28 kwietnia odbędzie się dzień otwarty kompleksu, podczas którego możliwe będzie dokładne zwiedzenie obiektu, poznanie szczegółów inwestycji, możliwość zobaczenia z bliska treningów skoczków i spotkania z nimi i inne atrakcje związane ze skokami narciarskimi. Organizatorem tego wydarzenia będzie rodzina Kaelin – właściciele ośrodka.

Przychylność mieszkańców miasta umożliwi przeprowadzenie 2-etapowej renowacji obiektu. Pierwszy etap obejmie odnowienie trzynastoletnich torów najazdowych na obiektach HS117 i HS77. Koszt przebudowy ma wynieść około 1,4 mln CHF. W drugim etapie zamontowane zostaną systemy nawadniające i naśnieżające oraz modernizacja torów najazdowych na obiektach HS117 i HS77 ( koszt: 0,8 mln CHF). Ze środków publicznych miasto miałoby przeznaczyć na te cele 400 000 CHF.

Głosowanie w sprawie sfinansowania modernizacji kompleksu w Einsiedeln odbędzie się 19 maja.
Pozytywne rozstrzygnięcie dałoby obiektowi możliwość, by w przyszłości organizować konkursy również zimą.


źródło: ja-schanzen-einsiedeln.ch

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s