Kwietniowy kongres FIS czyli co w trawie piszczyNiespełna 2 tygodnie temu w Zurychu, w mieście, które uznaje się za największy kompleks urbanistyczny Szwajcarii, miał miejsce kongres Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Podczas zjazdu członkowie tej organizacji przedstawili m.in. planowane kalendarze na sezon 2019/2020, w tym pojawiła się propozycja zorganizowania MŚ w Zakopanem.


Przedstawiciele trzech krajów Norwegii (Geir Steinar Loeng), Finlandii (Pekka Hyvarinnen) i Stanów Zjednoczonych (Reede Zuelke), wyszli z propozycją zmiany oceniania skoków. W ich koncepcji punktacja wyglądałaby następująco:
– faza lotu (6 pkt)
– moment lądowania (7 pkt)
– moment odjazdu po wylądowaniu (7 pkt).

Obecna punktacja obowiązuje od 1993 roku i według Norwega, Fina i Amerykanina wymaga ona zmian. Jednak nie wiadomo, czy dojdzie do jej zatwierdzenia podczas zgrupowania w maju w Chorwacji. 
Natomiast Hubert Mathis pochodzący ze Szwajcarii, zaproponował nowy system szkoleniowy, który obejmuje osoby pełniące dwie funkcje jednocześnie. Mowa o kierownikach całej komisji skokowej jak i członkach jury posiadających 1 głos. 


Niestety, czasem coś musi się zakończyć, by coś innego mogło się zacząć. Dlatego wraz z końcem przyszłego sezonu przewidziane jest odejście na emeryturę pięciu delegatów:

  • Walter HOFER (dyrektor PŚ)
  • Sepp GRATZER (osoba odpowiedzialna za kontrolę sprzętu w PŚ)
  • Horst TIELMANN (koordynator PK)
  • Ueli FORRER (koordynator FIS Cup)
  • Paul GANZENHUBER (przewodniczący podkomisji PŚ do spraw planowania kalendarza)

Od wielu lat toczono bitwę o modernizację kompleksu skoczni w Zakopanem. Ten moment nadszedł właśnie w tym roku. Jednak nie tylko sam obiekt im. Bronisława Czecha będzie odnowiony. Ulepszone zostaną również: otoczenie wokół skoczni oraz trasy biegowe. Zimowa stolica Polski będzie walczyć o zorganizowanie Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w 2025 roku. Z uwagi na rozpoczynające się prace modernizacyjne kompleksu Średniej Krokwi oraz zbliżające się MŚ Juniorów, które mają dość do skutku w 2021 roku, nie wykluczone, że wydarzenie to odbędzie się u skraju Tatr, zamiast w Wiśle i Szczyrku. 


źródło: informacja własna / http://www.skijumping.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s