Rytuały zawodników przed skokiem


Niektórzy skoczkowie przed każdym startem powtarzają te same, charakterystyczne czynności, wierząc, że przynoszą im szczęście. Sprawdźcie jakie rytuały towarzyszą zawodnikom na skoczni!


Markus Eisenbichler
Niemiec przed każdą próbą, kiedy siedzi już na belce startowej, uderza prawą pięścią w lewą pierś i lewą ręką w prawą pierś. Pomaga mu to skupić się na skoku. Jest to też niewątpliwie gest świadczący o sile i ambicji zawodnika.

Roman Koudelka

Czech, kiedy zasiądzie już na starcie mocno uderza pięścią w klatkę piersiową.

Daniel Huber
Reprezentant Austrii, podobnie jak wcześniej wymienieni, przed każdym skokiem uderza się prawą pięścią w klatkę piersiową. Wcześniej wykonuje jednak jeszcze jeden charakterystyczny ruch – otwartymi dłońmi uderza się w uda.

Karl Geiger i Johann Andre Forfang
Ci zawodnicy przed skokiem biorą głęboki oddech. Dzięki temu lepiej radzą sobie ze stresem. Pozwala im to poczuć się nie tylko zrelaksowanym, ale przede wszystkim maksymalnie skoncentrowanym na swojej próbie.

Dawid Kubacki i Jakub Wolny
Biało-Czerwoni siedząc na belce w oczekiwaniu na swój skok zawsze wykonują znak krzyża. 

Gregor Schlierenzauer
Utytułowany Austriak zwraca uwagę na kolor skarpetek, w których startuje. Zawsze powinny być czerwone. 

Severin Freund
Niemiec w pierwszej kolejności zakłada lewego buta. Wykonuje też masaż głowy i uszu. Twierdzi, że poprawia to krążenie i działa  relaksacyjnie na jego organizm. 

Ryoyu Kobayashi
Japończyk zawsze nosi na prawym nadgarstku bransoletki, które, jak wierzy, przynoszą mu szczęście. Miniony sezon dowiódł, że działały jak należy.

Daniel Andre Tande
Podczas rozgrzewki większość zawodników możemy spotkać z słuchawkami na uszach. Muzyka podczas przygotowań do konkursowego skoku jest szczególnie ważna dla Daniela Andre Tandego. Nie mogę obyć się bez muzyki. To musi być Eminem – wyjawił Norweg w rozmowie z niemieckim Bildem.

Noriaki Kasai

Najstarszy wśród skoczków przyznał, że przed każdym skokiem zaciska pięści i krzyczy: Zwycięzca! 

Piotr Żyła

Przed konkursem stara się izolować od telefonu i internetu, odciąć od wszystkiego wokół. „Jestem tylko ja i skocznia i nie ma nic więcej” – powtarza sobie. źródło: Bild, informacja własna 


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s