Podsumowanie sezonu kadry Rosji

Kolejna odsłona podsumowań przed nami. Dziś przyjrzymy się kadrze Rosji.

Bez wątpienia najjaśniejszym punktem rosyjskiej kadry w minionym sezonie był Jewgienij Klimow. Już po pierwszym konkursie, który odbył się w Wiśle, było wiadomo, że będzie on jedną z kluczowych postaci sezonu 2018/2019. Wygrana na inaugurację to fenomenalny wynik. Klimow w pierwszej „10” konkursów cyklu Pucharu Świata znajdował się siedmiokrotnie. Poza wygraną w Wiśle, a także drugim miejscem w Oberstdorfie (trzeci konkurs na skoczni HS235), był raz 5, raz 6, raz 7, dwukrotnie 8 i raz 10. Klasyfikację generalną zakończył na 12 pozycji, co jest niewątpliwie świetnym wynikiem.

Aż dwunastu skoczków z Rosji próbowało swoich sił w minionym sezonie. Zaledwie czterem udało się zapunktować. Oprócz wspomnianego wcześniej Klimowa, także Michaił Nazarow, który w konkursie na Vikersundbakken był 30, Roman Trofimow – 26 w pierwszym konkursie w Niżnym Tagile, oraz Dmitrij Wasiljew, który trzykrotnie punktował – 17 miejsce w pierwszym konkursie w Niżnym Tagile, 27 miejsce w konursie w Vikersund i 30 miejsce w Planicy.

Jeśli chodzi o konkursy drużynowe, to Rosjanom dwukrotnie udało się awansować do drugiej serii. Było to w inauguracyjnym konkursie w Wiśle, gdzie jednocześnie uzyskali swój najlepszy wynik w sezonie, czyli 6 lokatę, a także w przedostatnim konkursie, który odbył się w Vikersund. Wtedy byli na 7 pozycji.

Miejsca Rosjan w Klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata:
12. Jewgienij Klimow (592 punkty)
49. Dmitrij Wasiljew (19 punktów)
66. Roman Trofimow (5 punktów)
77. Michaił Nazarow (1 punkt)

Poza jasnym punktem w postaci Jewgienija Klimowa, Rosjanie raczej nie błyszczeli. Choć rosyjskie skoki nie są jeszcze na najwyższym poziomie, to świetna postawa Klimowa może w najbliższym czasie „pociągnąć” całą machinę i być może niedługo Rosjanie będą grali kluczowe role w Pucharze Świata. I właśnie tego im życzymy.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s