Podsumowanie sezonu numeru 16 kg – Daniel Huber

Dzisiaj przyszedł czas na podsumowanie sezonu drugiego najlepszego austriackiego skoczka minionej zimy – Daniela Hubera. Dla tego zawodnika sezon 2018/2019 był najlepszym w jego dotychczasowej karierze.
Huber podczas ubiegłego sezonu regularnie występował w zawodach najwyższej rangi. W tym czasie zgromadził 413 punktów, co pozwoliło mu na zajęcia 16. miejsca w klasyfikacji generalnej PŚ. 26- letni skoczek z Seekirchen 22. razy kończył konkurs w TOP 30. Raz udało mu się wskoczyć na podium. Miało to miejsce w Engelbergu, gdzie zajął 3. miejsce. Było to pierwsze indywidualne podium Daniela Hubera w zawodach Pucharu Świata.
Poza tym zajął on wysoką 9. pozycję w klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni, w którym okazał się być najlepszym ze swoich rodaków. Do udanych Huber może zaliczyć także Mistrzostwa Świata w rodzinnej Austrii. Na dużej skoczni w Innsbrucku zajął 11. miejsce indywidualnie oraz sięgnął po srebrny medal z drużyną. W Seefeld na skoczni normalnej w nienormalnym  konkursie zajął zaś 21. pozycję. 
źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s