Podsumowanie sezonu numeru 19 KG – Andreas Stjernen

Nadszedł czas na podsumowanie kolegi Kobayashiego z Klasyfikacji Generalnej – Andreasa Stjernena. Przed ostateczną decyzją zakończenia kariery, Norwegowi udało się zebrać sporo punktów w Pucharze Świata. Ile dokładnie? Przekonajcie się sami!


Podczas sezonu 2018/2019, Stjernen wystąpił w zaledwie 18 konkursach Pucharu Świata. 14 razy mogliśmy obejrzeć go w zarówno pierwszej, jak i finałowej serii zawodów. Uplasował się na miejscu 19 klasyfikacji generalnej, ex aequo z Junshiro Kobayashim, zdobywając 335 punktów. Tym samym, Andreas zakończył sezon jako numer 4 wśród Norwegów.

Miejsca na podium w Pucharze Świata:
– 3 miejsce – Innsbruck, 04.01.2019
– 2 miejsce – Trondheim, 14.03.2019
Pozostałe podia:
– Zwycięstwo w Mistrzostwach Norwegii, 15.01.2019
Sezon 2018/2019 nie był dla Norwega powodem do szczęścia, zarówno drużynowo, jak i indywidualnie. Jeśli chodzi o konkursy drużynowe, skoczek ani razu tej zimy nie stanął na podium. Dodatkowo, niefortunny upadek podczas treningu w Lahti przechylił szalę, która zadecydowała o decyzji Stjernena. Przed rozpoczęciem norweskiego turnieju, ogłosił koniec swojej kariery. 14 marca mieliśmy okazję obejrzeć ostatni skok w karierze sportowca. Norweg tego dnia oddał dwa skoki na odległość 137 metrów.
Źródło: Wiedza własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s