Podsumowanie sezonu kadry Norwegii


źródło: spousewiki.com


W naszym cyklu podsumowań sezonu przyszedł czas na kadrę Norwegii. Chociaż z zawodnikami reprezentującymi ten kraj wiązano spore nadzieje, nie mogą oni uznać swoich występów za całkowicie udane. 

Najlepszym reprezentantem Norwegii w poprzednim sezonie okazał się być Robert Johansson, który zajął finalnie 6. miejsce w klasyfikacji generalnej. Punktował we wszystkich 28. startach, uzyskując w sumie 974 punkty. Wygrał tylko raz, w Oslo podczas inauguracji cyklu Raw Air, który z reszta zakończył na 3. pozycji. Resztę turniejów sezonu Johansson nie może jednak zaliczyć do równie udanych. W Willingen Five był 13., 8. podczas Turnieju Czterech Skoczni, 20. na podsumowanie Planica 7.

Równie dobrze wypadł Johann Andre Forfang, który z dorobkiem 892 punktów zajął finalnie 8. pozycje w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W zawodach najwyższej rangi triumfował raz, podczas pierwszego konkursu w Niżnym Tagile. Poza tym jednak nie błyszczał na pozostałych turniejach, notując 16. miejsce w Turnieju Czterech Skoczni, 11. w Willingen Five. Zdecydowanie jednak poprawił się w trakcie Raw Air, gdzie zajął finalnie 5. miejsce.

Poza wymienioną dwójką reszta zawodników nie spisała się aż tak dobrze, notując drobne przebłyski formy ale zdecydowanie większa ilość zawodów. Podkreśleniem pewnego kryzysu w norweskiej kadrze zdecydowanie mogą być wyniki Mistrzostw Świata w Innsbrucku/Seefeld, gdzie żaden zawodnik tego kraju nie pojawił się na podium konkursów indywidualnych, a w drużynówce zajęli dopiero 5. pozycje.

Poprzez dobre występy w Pucharze Kontynentalnym, regularne występy w konkursach najwyższej rangi mogą dopisać do swoich kont Marius Lindvik i Robin Pedersen. Daniel Andre Tande, w którym pokładano ogromne nadzieje, z powodu kontuzji praktycznie nie był widoczny na skoczniach całego świata, z kolei Kenneth Gangnes i Andreas Stjernen postanowili zakończyć kariery. W Pucharze Narodów Norwegowie zajęli finalnie 5. miejsce, za Polska, Niemcami, Japonią i Austrią.

Miejsca poszczególnych skoczków w KG Pucharu Świata w sezonie 2018/19:

6. Robert Johansson (974 pkt)
8. Johann Andre Forfang (892 pkt)
15. Halvor Egner Granerud (422 pkt)
19. Andreas Stjernen (335 pkt)
35. Daniel Andre Tande (106 pkt)
36. Anders Fannemel (103 pkt)
41. Robin Pedersen (58 pkt)
44. Marius Lindvik (49 pkt)
67. Thomas Aasen Markeng (4 pkt)

Źródło: informacja własna 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s