Skoczkowie, którzy zakończyli karierę w minionym sezonie

 Podczas minionego sezonu kilku skoczków postanowiło odwiesić narty na kołek. Sprawdźcie z jakimi zawodnikami nie spotkamy się już na skoczni.

1. Luca Egloff
Niespełna 24-letni Szwajcar o zakończeniu kariery poinformował kibiców poprzez social media. Egloff w Pucharze Świata zadebiutował w 2014 roku, jednakże przez te pięć lat nie zdołał zdobyć punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jego największym sukcesem jest 2. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup z ubiegłego sezonu.

2. Przemysław Kantyka

Kantyka w swoim ostatnim sezonie regularnie startował w zawodach Pucharu Kontynentalnego, w którym zdobył w sumie 67. punktów. Podczas Pucharu Świata w Zakopanem przebrnął przez kwalifikacje do konkursu indywidualnego, ale ostatecznie w konkursie zajął 48. pozycję nie zdobywając punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W 2017 roku na Uniwersjadzie w Ałmatach zdobył brązowy medal w konkursie drużynowym.

3. Damian Skupień

fot: sport.tvp.pl

Największym osiągnięciem tego młodego polskiego zawodnika były starty w Pucharze Kontynentalnym. Nigdy nie brał udziału w zawodach najwyższej rangi.


4. Sebastian Colloredo

fot: zimbio.com

Włoch w zawodach Pucharu Świata zadebiutował w sezonie 2005/2006. Debiutował on na skoczni w Harrachovie zajmując dobrą 10. pozycję. Wystąpił on podczas czterech Igrzysk Olimpijskich – w Turynie, Vancouver, Soczi oraz Pjongczangu. Włoch brał udział także w ośmiu Mistrzostwach Świata. Najlepszym startem na MŚ był konkurs na skoczni normalnej w Oslo w 2011 roku, gdzie Colloredo zajął 12. miejsce.

5. Tomaz Naglic

Naglic zadebiutował w Pucharze Świata w Harrachovie w 2011 roku, gdzie od razu zdobył punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajmując 26. miejsce. Słoweniec podczas swojej kariery skoczka brał udział głownie w zawodach Pucharu Kontynentalnego.

6. Robert Kranjec
 

Słoweniec w ostatnich miesiącach zmagał się z kontuzjami, dlatego nie oglądaliśmy go podczas zawodów PŚ. Doświadczony skoczek ma na swoim koncie wiele osiągnięć takich jak drużynowy brąz z Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City, drużynowy brąz z Mistrzostw Świata w Oslo. Jego największym osiągnięciem jest złoto wywalczone podczas Mistrzostw Świata w Lotach w Vikersund w 2012 roku. Kranjec zdobył również dwie małe Kryształowe Kule za triumf w klasyfikacji generalnej w lotach narciarskich (2009/2010, 2011/2012). Na podium stawał 27. razy z czego 7. na najwyższym stopniu podium.


7. Joachim Hauer

Norweg zadebiutował w Pucharze Świata w Sapporo w 2014 roku, gdzie uplasował się dopiero na 48. pozycji. Najlepszym sezonem Hauera był sezon 2015/2016. Zajął on wtedy 20. miejsce w klasyfikacji generalnej. W tamtym sezonie po raz pierwszy i jedyny w swojej karierze znalazł się na podium zawodów Pucharu Świata. Miało to miejsce w Niżnym Tagile, gdzie zajął 3 miejsce.

8. Kenneth Gangnes

Kolejny Norweg, który postanowił zakończyć karierę w ubiegłym sezonie. Gangnes w sezonie 2015/2016 zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Swiata. Podczas Mistrzostw Świata w Tauplitz w 2016 roku zdobył złoto z druzyną oraz indywidualne srebro. Imponujący jest też rekord życiowy Kennetha, który wynosi 248,5 metra.

9. Andreas Stjernen

Trzecim dobrze znanym nam Norwegiem, który poinformował o zakończeniu kariery jest Andreas Stjernen.  Ma on na swoim koncie złoto drużynowe z Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang, srebro drużynowe z Mistrzostw Świata w Lahti (2017), brąz wywalczony podczas konkursu drużyn mieszanych z MŚ w Seefeld z tego roku oraz drużynowe złoto z Mistrzostw Świata w Lotach w Oberstdorfie. Indywidualnie największym sukcesem Stjernena jest mała Kryształowa Kula za PŚ w Lotach z sezonu 2017/2018.

10. Janne Ahonen

Pięciokrotny zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni już po raz trzeci zapowiedział koniec kariery. Czy to już po raz ostatni? Zobaczymy. Ahonen ma na swoim koncie również dwie Kryształowe Kule za wygranie klasyfikacji generalnej PŚ, dwa indywidualne tytuły Mistrza Świata. Fin na podium stawał aż 108 razy! 
źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s