Eisenbichler wygrywa, Żyła trzeci!

Konkurs indywidualny w Planicy zakończył się bardzo pomyślnie dla Markusa Eisenbichlera. Piękne skoki oddał Piotr Żyła!

Pierwszy raz w swojej karierze Niemiec zajął pierwsze miejsce w konkursie Pucharu Świata, oddając skoki na 238,5 oraz 233 metry! Drugie miejsce przypadło dla Ryoyu, którego skoki mierzyły 242 i 209 metrów. Na trzecim stopniu podium stanął Piotr Żyła, oddając dziś dwa dobre skoki- 242 oraz 234 metry!
W czołowej dziesiątce znaleźli się również: Zajc (z nowym rekordem: 240 metrów), Domen Prevc, Ammann, Kubacki,  Forfang, Geiger oraz Peter Prevc.
Do drugiej serii nie zakwalifikował się Maciej Kot (197 metrów), na szczęście pozostała czwórka naszych reprezentantów dała radę oddać niezłe pierwsze skoki. Świetnie poszło Piotrowi Żyle (242 m), który po pierwszej serii zajmował trzecie miejsce oraz Jakubowi Wolnemu (235,5 m), który znalazł się na miejscu piątym. Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki zajmowali po pierwszych skokach odpowiednio 15 i 14 miejsca.
W drugiej serii natomiast Dawid Kubacki skokiem na 230 metrów poprawił swoją lokatę i konkurs skończył na siódmym miejscu. Kamil Stoch niestety skoczył jedyne 209,5 metra, przez co ostatecznie zajął miejsce osiemnaste. Dobrego miejsca nie utrzymał też niestety Kuba Wolny- w drugiej serii skoczył 214 metrów i dało mu to miejsce dwunaste.
Z występu w konkursie zrezygnował Marius Lindvik, który dalej odczuwa skutki swojego upadku.
Pełne wyniki konkursu możecie zobaczyć tutaj.
Już jutro o 10 konkurs drużynowy!
źrodlo: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s