Puchar Kontynentalny w Renie dla Lindvika


W weekend odbyły się dwa konkursy z serii Pucharu Kontynentalnego- tym razem w Renie. Skoczkowie rywalizowali na skoczni HS139. Dwukrotnie wygrał Norweg Marius Lindvik!

W sobotnim konkursie Lindvik oddał dwa bardzo dobre skoki- jeden na 140,5 metra, a drugi na 133 metry. Wyprzedził tym samym swojego rodaka Robina Pedersena o 3,6 punktu. Tuż za nimi uplasował się Austriak Clemens Aigner. 
Najlepszym Polakiem okazał się Aleksander Zniszczoł, który skokami na 129,5 m oraz na 127 m stanął na ósmym miejscu. Następni Polacy: Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Przemysław Kantyka oraz Maciej Kot byli kolejno: 24, 27, 33, 39.
W drugim konkursie znów wygrał Norweg, lecz tym razem nieco gorszymi skokami: 124 metry i 128,5 metra. Za nim znalazł się jego inny kolega z drużyny- Fredrik Villumstad. Na trzecim miejscu stanął Martin Hamann.
Wszyscy Polacy zakwalifikowali się do drugiej serii, jednak ich wyniki były przeciętne. Najwyżej uplasował się Maciej Kot- stanął na dziesiątym miejscu. Tuż za nim, na miejsce 12, skoczył Aleksander Zniszczoł. Paweł Wąsek, Andrzej Stękała i Przemysław Kantyka zajęli odpowiednio 19, 27 i 29 miejsca.
Pełne wyniki konkursu sobotniego możecie zobaczyć tutaj, natomiast niedzielnego tutaj.
Następne zawody odbędą się 16.03 w Zakopanem!
źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s