Klasyfikacja medalowa Mistrzostw Świata

I tak o to zakończyliśmy Mistrzostwa Świata. Nie obyło się bez zaskoczeń, łez, zarówno tych szczęścia jak i smutku, dumy oraz… kontrowersji. W tym całym zamieszaniu można było się mocno pogubić, dlatego dziś przybliżymy Wam klasyfikację medalową tego o to wydarzenia. 

Aż 6 medali zdobyła reprezentacja Niemiec. W konkursie drużynowym kobiet na skoczni HS 109 wywalczyli pierwsze miejsce, na tej samej skoczni w konkursie indywidualnym kobiet Katharina Althaus zajęła miejsce 2., w konkursie indywidualnym mężczyzn na skoczni HS 130 dwa pierwsze miejsca zajęli Markus Eisenbichler oraz Karl Geiger. Również w konkursie drużynowym mężczyzn inne nacje były bez szans wobec Niemiec. Także w konkursie mieszanym uplasowali się na 1. pozycji.

Także Austria może pochwalić się dobrymi wynikami. W konkursie drużynowym kobiet, Austriaczki zajęły 2. miejsce, a w konkursie indywidualnym 3. miejsce wywalczyła Daniela Iraschko-Stolz. Tę samą pozycję zajęli Austriacy w konkursie drużynowym. Jeśli zaś chodzi o konkurs indywidualny, Stefan Kraft uplasował się na 3. pozycji. W mixie natomiast, po raz kolejny Austria wywalczyła srebro. Mistrzostwa dały im w sumie 5 medali.

Dosyć nisko jak na nich uplasowała się reprezentacja Norwegii. W konkursie drużynowym Norweżki zdobyły brąz, natomiast mistrzynią świata na skoczni HS 109 została Maren Lundby. W konkursie mieszanym reprezentacja ta zdobyła brązowy medal. Dało im to tylko 3 medale, co niestety nie zadowoliło Skandynawów.

Wysoką pozycję zajęła Japonia, która w końcu ma się czym pochwalić. W konkursie drużynowym mężczyzn zajęli 3. pozycję, co dało im tylko jeden medal. Mimo wysokich ambicji Ryoyu Kobayashi został bez medalu, co było pewnym zdziwieniem. Mimo to jednak Japończycy powinni być zadowoleni z siebie.

Co prawda Polska nie uzyskała tak dobrych rezultatów jak od nas oczekiwano, jednak 2 medale – złoty i srebrny indywidualnie na skoczni HS 109 dla Dawida Kubackiego i Kamila Stocha były w pełni zasłużone.

Wielkim zwycięzcą okazał się natomiast Killian Peier, który w konkursie na skoczni HS 130 zajął brąz. Zarówno on jak i jego fani oraz rodacy nie posiadali się ze szczęścia. Niestety, był to jedyny medal dla Szwajcarii.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s