Wygrana Stocha w Lahti

Za nami konkurs indywidualny na skoczni w Lahti! Dzień ten zdominowany został przez Kamila Stocha, który utrzymał pozycję lidera konkursu z pierwszej serii! 
W pierwszej serii najlepszy skok oddał Kamil Stoch, osiągając aż 132,5 metra! W serii finałowej skakało czterech Polaków. Paweł Wąsek osiągając w pierwszym skoku jedyne 103 metry, nie miał szans skakać raz jeszcze i tym samym nie powiększył swojego dorobku punktowego w Pucharze Świata. Blisko awansu znalazł się Maciej Kot, który ostatecznie stanął na 33 miejscu.
W drugiej serii Wolny i Kubacki nie dali rady polepszyć swoich pozycji i zajęli kolejno: 14 i 28 miejsce. Dawid Kubacki skakał w bardzo złych warunkach. Natomiast Piotr Żyła zawody skończył na 10 miejscu.
Kamil Stoch w drugiej serii również skoczył genialnie, osiągając w niej 129 metrów. Wyprzedził tym samym drugiego Ryoyu Kobayashiego aż o 17,2 punkty! Trzecie miejsce zajął Robert Johansson skokiem na 124 metry.
W pierwszej dziesiątce znaleźli się też: Kraft, Granerud, Geiger, Forfang, Peier, Aalto i Żyła.
Do drugiej serii konkursu weszło dwóch Finów- Antti Aalto oraz Andreas Alamommo, którzy ostatecznie zajęli miejsca 9 i 29.
Najlepszy wynik w życiu w Pucharze Świata zaliczył młody Niemiec- Martin Hamann, zajmując 15 miejsce.
Jak dobrze wiadomo, Daniel Andre Tande oraz Andreas Stjernen zrezygnowali z występu w dzisiejszym konkursie ze względu na swoje upadki w dniach poprzednich. Zastąpili ich Tepes i Kozisek jako zdobywcy 51 i 52 miejsca w kwalifikacjach. Żaden z nich jednak nie zaprezentował się w drugiej serii konkursu.
Pełne wyniki konkursu możecie zobaczyć tutaj.
źródło: informacja własna 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s