Werner Schuster żegna się z reprezentacją Niemiec


Dzisiaj podczas specjalnej konferencji przed konkursami Pucharu Świata w lotach narciarskich, trener reprezentacji Niemiec – Werner Schuster ogłosił, że po tym sezonie (2018/19), nie będzie już pełnił funkcji trenera. 

O odejściu Schustera ze stanowiska trenera reprezentacji Niemiec, mówiono już podczas poprzedniego sezonu, ale teraz ta informacja została potwierdzona. Austriak pełnił tę funkcję od sezonu 2008/2009. Tak o to wypowiada się o tej decyzji sam Werner Schuster:
Naprawdę podobała mi się praca z tym zespołem przez te wszystkie lata, ale z przyczyn prywatnych nie mogę spełnić prośby związku i przedłużyć kontraktu do 2022 roku. Osobiście zbudowałem i przebudowałem tę drużynę i wiem doskonale ile wysiłku kosztowałyby kolejne trzy lata […] Bardzo lubię pracować w Niemiecki Związku Narciarskim i wyobrażam sobie pozostanie w nim, ale w zupełnie innej roli. 

Werner Schuster będąc trenerem Niemiec przyczynił się do takich sukcesów swoich zawodników jak, między innymi dwa medale olimpijskie Andreasa Wellingera w Pyeonchang w 2018 roku, drużynowy srebrny medal olimpijski również z Pyeongchang oraz złoty medal na IO w Soczi, zdobycie tytułu Mistrza Świata w lotach przez Severina Freunda w 2014 roku, który rok później został Mistrzem Świata oraz zdobył Kryształową Kulę za sezon 2014/2015. 
Decyzja o tym, kto zastąpi Wernera Schustera na funkcji głównego szkoleniowca nie została jeszcze podjęta. 
Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s