Już w maju rozpocznie się modernizacja zakopiańskich skoczni

Kilka dni temu został rozstrzygnięty przetarg dotyczący przebudowy kompleksu skoczni w Zakopanem. Modernizacja ma się rozpocząć już za kilka miesięcy.

Po ponad pięciu latach oczekiwań zapadła decyzja dotycząca przebudowy kompleksu skoczni w Zakopanem. Przetarg na zmodernizowanie kilku obiektów, ze Średnią Krokwią na czele, wygrała firma Wolski z Kluszkowiec, która w ubiegłych latach dokonał już, między innymi jednego z etapów modernizacji Wielkiej Krokwi, czy budowy obiektu w Chochołowie. Koszt wykonania gruntownego remontu wyniesie 38 326 800 złotych brutto. Unowocześnione zostaną cztery obiekty: K-85, K-65, K-35 i K-15.Powstanie też nowa skocznia z punktem K na 23. metrze.  Ponadto w planach jest też stworzenie nowej kolejki linowej. Realizacja tej inwestycji ma wynieść 6 211 500 złotych. 

Dodatkowo, również w maju, ma wystartować budowa tras biegowych w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. Przewodniczący rady miasta  ma nadzieję, że dzięki tym inwestycjom zimowa stolica Polski będzie mogła w przyszłości ponownie kandydować na organizatora Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym.
Tak mają wyglądać zakopiańskie obiekty po modernizacji:

foto:. COS-OPO Zakopane

źródło: Gazeta Krakowska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s