Drugi konkurs w Sapporo wygrany przez Krafta

Właśnie dobiegła końca rywalizacja indywidualna w Sapporo. Wygranym ostatniego japońskiego konkursu został Stefan Kraft. Timi Zajc na podium, a Żyła czwarty!

Najlepsze skoki oddał Stefan Kraft, wyprzedzając drugiego Timiego Zajca o prawie 10 punktów. Jest to pierwsze podium młodego zawodnika w Pucharze Świata. Na podium wrócił lider Pucharu- Ryoyu Kobayashi.
Zdyskwalifikowani zostali Robin Pedersen, Mikhail Nazarov oraz Tomofumi Naito.
W drugiej serii wystąpili wszyscy Polacy. Jakub Wolny dość długo czekał na awans do niej, na szczęście dzięki słabemu skokowi Karla Geigera udało mu się oddać drugi skok w konkursie. Rywalizacje skończył na trzydziestym miejscu. Maciej Kot wskoczył natomiast na miejsce 21, a Stefan Hula na 25. W pierwszej serii po świetnym skoku Piotra Żyły (139,5m) belka została obniżona. Po pierwszej serii był on najwyżej klasyfikowanym Polakiem- znajdował się na trzecim miejscu. Niestety nie udało mu się utrzymać miejsca na podium i rywalizację skończył tuż za nim- na miejscu czwartym (wraz z Granerudem), oddając drugi skok na 127 metrów. Dawid Kubacki natomiast oddał dwa dość dobre skoki, które pozwoliły mu zakończyć konkurencję na miejscu dwunastym.
Pierwszy skok Kamila Stocha nie powalił. 126,5 metra dało mu jedynie 11 miejsce. W drugiej serii natomiast poprawił odległość o 5 metrów, ostatecznie wskakując na miejsce szóste. Do pierwszej lokaty zabrało mu 15,9 punkta.

W czołowej dziesiątce pojawili się również Noriaki Kasai, Stephan Leyhe, Robert Johansson oraz Johann Andre Forfang.

Po Sapporo Polacy będą mieli na pewno mieszane uczucia, jednak niewątpliwie konkursy w Japonii dostarczyły nam mnóstwo emocji!
Pełne wyniki konkursu indywidualnego możecie znaleźć tutaj.
źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s