David Siegel przeszedł operację kolana


David Siegel, który doznał kontuzji kolana podczas konkursu drużynowego na Wielkiej Krokwi, jest już po operacji. Lekarze, pod których opieką znajduje się młody Niemiec poinformowali, że przebiegła ona pomyślnie. Zawodnika czeka teraz długa rehabilitacja.

Podczas ubiegłotygodniowego konkursu PŚ w Zakopanem, Niemiec po wylądowaniu upadł i doznał poważnej kontuzji kolana. Szczegółowe badania wykazały zerwanie więzadła krzyżowego. We wtorek Siegel przeszedł udaną operację w Monachium. Chociaż wszystko przebiegło zgodnie z planem, w tym sezonie na pewno nie zobaczymy go już na belce startowej. Co więcej przerwa od skoków może potrwać prawie rok.  David ma nasze pełne wsparcie podczas rekonwalescencji. Jeśli proces leczenia minie bez żadnych powikłań, będzie mógł wrócić do treningu po około 8-10 miesiącach – poinformował Mark Dorfmueller, lekarz, pod którego opieką znajduje się zawodnik.


Sam skoczek stara się skupić na przyszłości i nie wracać do pechowego konkursu.  Jest zdeterminowany i chce, tak szybko jak to tylko możliwe, wrócić na skocznię. Po okresie przeznaczonym na odpoczynek od razu rozpocznę rehabilitację – powiedział.

Mamy nadzieję, że przerwa Davida od skoków będzie jak najkrótsza i trzymamy kciuki za jego szybki powrót do zdrowia i świetnych skoków!

źródło: berkutschi.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s