PK: Bartol najlepszy w Klingenthal 
Tilen Bartol z pewnością może zaliczyć dzisiejsze zawody w Klingenthal do udanych. 21-letni Słoweniec pierwszą serię ukończył na miejscu lidera, ostatecznie wygrywając konkurs. Tuż za nim na podium znalazło się dwóch Norwegów – Andreas Granerud Buskum oraz ex aequo Marius Lindvik z Piusem Paschke. 

Bartol oddał dwa wspaniałe skoki – 137.5 oraz 131. metrowe – które zapewniły mu triumf. Andreas uzyskał 132. i 127.5 metra, Marius skoczył kolejno na 129.5 oraz 130. metr, natomiast Pius wylądował na 125.5, a także na 130.5 metrze. Piątą lokatę zajął Shohei Tochimoto. W pierwszej dziesiątce nie zabrakło także miejsca dla Sandro Hauswirtha, Severina Freunda, Kiliana Maerkla, Moritza Baera i Luki Rotha.

Niestety, do serii finałowej z Polaków zakwalifikowali się Klemens Murańka (18. miejsce) i Przemysław Kantyka (28. miejsce). Andrzej Stękała po jednoseryjnym występie uplasował się na 42. miejscu, Tomasz Pilch na 48., a Paweł Wąsek zajął 52. lokatę.

W dzisiejszym konkursie nie pojawiła się żadna dyskwalifikacja, jednak dwóch zawodników z różnych nacji; Aleksandr Bazhenov (Rosja) oraz Greyson Scharffs (USA) nie pojawiło się na belce startowej.

Dokładne wyniki z dzisiejszych zawodów można znaleźć tutaj.

Liderem klasyfikacji wciąż jest Marius Lindvik, zdobywca dzisiejszej trzeciej pozycji.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s