PK: Aschenwald najlepszy w drugim konkursie w Engelbergu


Dzisiejszy dzień w Engelbergu zdecydowanie należał do Philippa Aschenwalda. Austriak zwyciężył w serii próbnej, prowadził po pierwszej serii konkursowej, aż ostatecznie triumfował w całym konkursie! Na podium znaleźli się także Anze Lanisek oraz Markus Schiffner. 

Aschenwald wygrał dzięki dwóm bardzo dobrym skokom – na 127. i 135. metr. Lanisek uzyskał 123,5 oraz 131,5 metra. Wczorajszy triumfator lądował dzisiaj na 132. i 130. metrze. Czwarte miejsce ex aequo zajęli Shohei Tochimoto wraz z Andreasem Alamommo. Szósty był Rok Justin, a siódmy Manuel Fettner. W pierwszej dziesiątce rywalizację ukończyli także Zak Mogel, Andreas Schuler oraz Yuken Iwasa. 
Niestety, ale Polacy spisali się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Punkty zdobyli jedynie Klimek Murańka (27. lokata) i Andrzej Stękała (29. lokata). Przemek Kantyka sklasyfikowany został na 32. miejscu, Paweł Wąsek na 35., a Tomek Pilch na 40. 
Warto wspomnieć też o tym, że w pierwszej serii po skoku na 140. metr upadek zaliczył Dmitrij Wasiljew. Jeśli chodzi o dyskwalifikacje, to było ich zaskakująco mało – organizatorzy mieli chyba dobry humor. Otrzymali je Filip Sakala oraz Nejc Dezman (Słoweniec w drugiej części konkursu). 
Pełne wyniki dzisiejszych zawodów znajdziecie tutaj.
Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego pozostaje nieobecny w Engelbergu Robin Pedersen. Następne zawody w ramach tego cyklu odbędą się w dniach 5-6. stycznia w niemieckim Klingenthal! 
źródło: informacja własna 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s