Letnie Grand Prix na skoczni mamuciej już za dwa lata?

fot.skisprungschanzen.com

Kibice uwielbiają oglądać konkursy na największych skoczniach świata. Być może już niedługo będziemy mieli okazję podziwiać zawody w amerykańskim Ironwood, gdzie znajduje się skocznia mamucia.
Coraz bliżej do rozpoczęcia przebudowy szóstej pod względem wielkości skoczni narciarskiej na świecie. Włodarze Copper Peak mają bardzo ambitne plany, aby jak najszybciej dokonać renowacji obiektu. Dzięki temu już za niecałe dwa lata skoczkowie mogą znów skakać w Ironwood.
Poprzednia próba uzyskania dofinansowania na przebudowę ze stycznia 2017 roku nie powiodła się. Tym razem na szczęście się udało i władze stanu Michigan rozpatrzyły pozytywnie wniosek o dofinansowanie dla Copper Peak oraz nieopodal położonego kompleksu Pine Mountain Jump. Łączna kwota wsparcia finansowego to 10 milionów dolarów. Koordynator ds. funduszy projektu Copper Peak, Bob Jacquart, jest bardzo zadowolony z takiego obrotu spraw: To wsparcie da nam ogromny impuls do działania. Do realizacji całego projektu niezbędne jest około 15-18 milionów dolarów. Naszym celem jest zorganizowanie Letniego Grand Prix w 2020 roku.
Do wygenerowania odpowiedniego budżetu potrzebne są rozmowy ze sponsorami odnośnie sprzedaży praw do nazwy obiektu, a także możliwych dróg finansowania. 

Źródło: berkutschi.com/yourdailyglobe.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s