Czesi optymistyczni przed TCS


W Turnieju Czterech Skoczni zobaczymy czterech reprezentantów Czech – Romana Koudelkę, Viktora Poláška, Lukáša Hlavę i Čestmíra Kožíška. Trener reprezentacji naszych południowych sąsiadów ocenia pozytywnie ich przygotowanie do zbliżającej się imprezy. 


W tej chwili czeska kadra trenuje poza swoim krajem – nie znaleźli w nim odpowiedniego miejsca do szkolenia. Do Oberstdorfu udadzą się 27 grudnia. 
Obecnie koncentrujemy się na dopracowaniu niektórych szczegółów technicznych, by każdy zawodnik mógł oddać możliwie najlepszy skok – wyjaśnia trener reprezentacji Czech, David Jiroutek.

Czesi szczególne nadzieje wiążą z występem duetu Koudelka – Polasek. Pierwszy z nich przed tygodniem w Engelbergu zajął najlepsze miejsce od kilkunastu miesięcy. Polasek z kolei w trakcie miesiąca rywalizacji zdobył więcej punktów PŚ niż w rekordowym dla siebie sezonie 2016/17. 

Forma Romana Koudelki rośnie i pomimo dobrych wyników w ostatnim konkursie, wciąż mamy dużo pracy i widzimy rezerwy, co jest bardzo optymistyczne. Viktor Polášek ma jak na razie najlepszy sezon w Pucharze Świata, co potwierdza zdobywając regularnie punkty. Lukáš Hlava i Čestmír Kožíšek mieli już dobre skoki w tym sezonie. Wierzę, że dzięki swojemu doświadczeniu osiągną lepsze rezultaty w kolejnej części Pucharu Świata. Ważne będą także święta. Mocno wierzę, że chłopcy odpoczną w ich trakcie w rodzinnym gronie – komentuje Jiroutek.

Optymistą przed kolejnymi etapami PŚ jest również były czeski zawodnik, a obecnie poseł – Jakub Janda:

– Pierwsza część sezonu, po której nastąpi Turniej Czterech Skoczni, pokazała nam, że forma naszych skoczków rośnie. Cieszę się, że wszystkim udało się zdobyć punkty. Celem jest, regularnie punktowanie i awanse do drugiej serii zawodów.

Najlepszą lokatę w klasyfikacji generalnej zajmuje w tej chwili Roman Koudelka – 15-tą. W pierwszej trzydziestce PŚ jest także 27-my Viktor Polášek. Przypomnijmy, najlepszym miejscem w klasyfikacji generalnej zajętym przez Czecha w zeszłym sezonie była 35. pozycja Čestmíra Kožíška. Czy oznacza to, że czeskie skoki wrócą w końcu na właściwe tory?

Źródło: http://www.czech-ski.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s