Turniej Czterech Skoczni bez Ammanna?


Wywiadu dla szwajcarskiej telewizji SRF udzielił ostatnio Andreas Küttel. Mistrz świata z Liberca opowiedział o kłopotach, z którymi mierzy się obecnie Simon Ammann i o jego dalekiej od ideału formie. 

Ammann nie może zaliczyć początku tego sezonu do udanych. Zazwyczaj kończy konkursy w ostatniej lub przedostatniej dziesiątce, a czasami się do nich nawet nie kwalifikuje. Powoduje to, że kibice zastanawiają się, co dzieje się ze Szwajcarem. 
Küttel wskazuje na kilka powodów takiego stanu rzeczy. Pierwszym z nich jest to, że Ammann przechodzi ostatnio trudny dla siebie okres. – Nieuchronnie z roku na rok przybywa mu lat, a co za tym idzie, również nie ma takiej sprawności fizycznej, jaką mógł się pochwalić jeszcze parę lat temu. – twierdzi Küttel. Problemem Simona jest także dobór właściwego sprzętu. Podobno skakanie na wysokim poziomie utrudniają mu nieodpowiednie buty. 
Były skoczek narciarski dodaje, że Ammann nie jest już tak pewny siebie jak kiedyś. Coraz słabsze wyniki powodują, że spada jego samoocena. Brakuje mu też wewnętrznej motywacji, która u sportowców pełni główną rolę. Küttel sądzi, że lepiej byłoby, gdyby Simon odpuścił start w nadchodzącym Turnieju Czterech Skoczni. 
źródło: srf.ch 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s