Eisenbichler najlepszy na treningu


Wiatr w Ruce wciąż nie daje za wygraną. Rozpoczęta o 8:00 rano seria treningowa została przerwana z powodu zbyt silnych podmuchów. Po przeszło godzinie udało się dokończyć trening. Najlepszy wynik uzyskał Markus Eisenbichler.

Warunki na Rukatunturi wciąż uniemożliwiają płynne skakanie. W serii treningowej, która rozpoczęła się o godzinie 8:00, zawodnicy musieli długo czekać na oddanie skoku, następnie trening został przerwany, a jego wznowienie nastąpiło o 9:05 czasu polskiego. 


Zawodnicy oddawali skoki z 8 belki startowej. Najlepszy okazał się Markus Eisenbichler, który skoczył 137 m, wyprzedzając Norwegów – Roberta Johanssona (135 m) oraz Andersa Fannemela (134 m).  Jak poradzili sobie Polacy? Kamil Stoch był 17, Dawid Kubacki 22, Jakub Wolny 37, Stefan Hula 50, a Maciej Kot dopiero 61.


Niewątpliwie podczas weekendu w Finlandii wszyscy będą bacznie obserwować Severina Freunda, który po prawie 2 latach przerwy, wrócił do rywalizacji w PŚ. W swoim pierwszym skoku Niemiec uzyskał odległość 125 m, która wystarczyła mu na zajęcie 24 miejsca. Lider PŚ, Jewgienij Klimow uplasował się na 7 miejscu, skacząc 133 m.
Pełne wyniki znajdziecie TUTAJ

Przypominamy, że kwalifikacje zostały oficjalnie przeniesione na 15:15 czasu polskiego – zastąpią serię próbną przed konkursem.
Nowy program na sobotę:
15:15 – kwalifikacje
16:30 – konkurs

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s