Zamknięta skocznia w Harrachovie

Foto: harrachov.com

Decyzją zarządu sportowego ostatnia skocznia w Harrachovie, K-70, została zamknięta. Skoczni tej, jako ostatniej z trzech obiektów używali młodzi skoczkowie, wspinacze oraz kombinatorzy norwescy. Teraz cały ośrodek skoków narciarskich nie nadaje się już do użytku.

Certak, skocznia używana do lotów narciarskich stoi nieczynna już od blisko czterech lat. Z kolei duża skocznia (HS-142) została zamknięta po zawodach, które odbyły się tu po raz ostatni w 2011 roku. Skocznia ta ani razu nie była remontowana co sprawiło, że podczas rozprowadzania śniegu zawaliła się drewniana bula. Z powodu niebezpieczeństwa, zarówno podczas skoków, jak i remontu skocznia została zamknięta.


Podobny los spotkał na początku października tego roku skocznię K-70. W Czechach nie ma już innego obiektu dla młodych zawodników podobnego do zamkniętej już skoczni, na której juniorzy trenowali przed korzystaniem z większych obiektów.  Oznacza to po prostu brak możliwości odpowiedniego przygotowanie następnych pokoleń czeskich skoczków.

Zawodnicy jednak nie poddają się. Wraz z trenerami wystosowali oficjalny list do Czeskiego Związku Narciarskiego i Czeskiego Komitetu Olimpijskiego. Odpowiedź jednak nie pojawia się od ponad dwóch miesięcy, a czas goni. Remont kompleksu narciarskiego w Harrachovie może odbyć się tylko dzięki dotacjom państwowym.

Działacze Czeskiego Związku Narciarskiego uważają, że nie ma problemu, gdyż młodzi zawodnicy mogą trenować na podobnym obiekcie w Libercu. Jednakże skocznia ta o dziwo ma słabe warunki, jeśli chodzi położenie. Niesprzyjające warunki atmosferyczne mają znaczny wpływ na treningi, ich efektywność oraz odpowiednie nawyki zawodnika.

Mimo starań skoczków i trenerów sprawa wciąż stoi w miejscu. Czescy działacze oraz związki sportowe nie wyrażają chęci wsparcia i współpracy.

Źródło: krkonossky.denik.cz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s