Problemy z produkcją śniegu w Wiśle


Utrzymująca się już od paru dni wysoka temperatura oraz awaria jednej z maszyn do produkcji śniegu to problemy z jakimi ostatnio przyszło się zmierzyć organizatorom PŚ w Wiśle. Mimo wszelkich utrudnień zapewniają jednak, że na inaugurację sezonu skocznia będzie odpowiednio przygotowana, a konkursy zostaną rozegrane w dobrych i przede wszystkim bezpiecznych warunkach.

Ostatnio w mediach pojawiła się informacja o problemach z produkcja śniegu na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle – Malince. Dyrektor obiektu, Andrzej Wąsowicz uspokaja i zapewnia, że absolutnie nie wiąże się to z ryzykiem nierozegrania konkursów. Dodatkowo podkreśla, że skocznia będzie bardzo dobrze przygotowana na inaugurację.  Udało nam się usunąć tę awarię i teraz patrzę, jak się sypie śnieg. Zaczyna to wyglądać optymistycznie – mówił niedawno Wąsowicz.

Produkcja śniegu, która ruszyła w Wiśle na początku października, miała się zakończyć jeszcze pod koniec tego samego miesiąca. Wysoka temperatura i problemy techniczne trochę pokrzyżowały te plany. Jednak organizatorzy zapewniają, że do rozpoczęcia zimowego sezonu jest na tyle dużo czasu, by wyprodukować odpowiednią ilość śniegu. Aby przyspieszyć cały proces uruchomiono już drugą maszynę do zaśnieżenia zeskoku. W związku z tym opóźnieniem niemożliwe jest na razie jednak oddawanie skoków na obiekcie w Wiśle. Skocznia musi być ostatecznie przygotowana do bezpiecznego skakania na 16 listopada. Andrzej Wąsowicz planuje jednak możliwość wcześniejszego przetestowania obiektu (na dzień lub dwa przed tym terminem).

Konkursy Pucharu Świata w Wiśle zaplanowano na 16-18 listopada. Będzie to weekend otwierający rywalizację w Pucharze Świata 2018/19.
Źródła: sport.tvp.pl, sportsinwinter.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s