Podsumowanie lata – kontuzje

Jak każdego lata, w tym roku również dotarły do nas wieści o kilku kontuzjach. Na szczęście w zdecydowanej większości przypadków nie były to poważne i długotrwałe urazy. Część z dotkniętych kontuzjami skoczków wróciła już na skocznię, część z nich zrobi to w zimie. Podsumujmy! 
Daniel Huber w połowie maja przeszedł operację łąkotki. Jego przerwa od regularnych treningów trwała około miesiąca. Jak wiemy, ma za sobą bardzo udany letni sezon.

W czerwcu słoweńskie media poinformowały o obrzęku lewej kostki u Petera Prevca. Zdobywca Pucharu Świata w sezonie 2015/16 przeszedł wiosną operację usunięcia zwyrodnienia kostnego w stawie skokowym, po której zbyt szybko powrócił do intensywnych treningów. Obrzęk dosięgnął ścięgna Achillesa – w efekcie konieczna była kolejna operacja, a rekonwalescencja Petera przedłużyła się na tyle, że nie zobaczyliśmy go w żadnym z konkursów Letniego Grand Prix. Treningi na skoczni rozpoczął dopiero w zeszłym tygodniu.

Urazu palców u nogi nabawił się pod koniec czerwca Andreas Stjernen. Podczas treningu na sali gimnastycznej źle stanął na nogę i poczuł duży ból. Na szczęście, kontuzja nie okazała się tak poważna, jak podejrzewał zawodnik. Do treningów wrócił w sierpniu.

Kolejnym Norwegiem, który tego lata zmagał się z urazem, jest Johann Andre Forfang. Na początku sierpnia, podczas treningu w Trondheim, naciągnął więzadło krzyżowe w kolanie. Lądował wtedy w trudnych warunkach, z dużej wysokości. Odtąd dokuczał mu nieustanny ból, który ustał dopiero kilka dni temu. W tej chwili Norweg bierze udział w obozie szkoleniowym w Trondheim.

Na początku września operację łąkotki spowodowaną bólem kolana przeszedł Tilen Bartol. Przebiegła ona pomyślnie. Jeśli nie nastąpią żadne komplikacje, pierwsze skoki Słoweniec będzie mógł oddać w grudniu, a do Pucharu Świata powróci na początku przyszłego roku.

Niedługo po tym, jak Kenneth Gangnes zapowiedział swój powrót do skoków, spotkała go kolejna kontuzja. Na szczęście, nie było to kolejne zerwanie więzadła w kolanie, a uraz mięśnia uda. Jego przyczyną było wykonywanie zbyt obciążających ćwiczeń. Według spekulacji norweskich mediów, Gangnes pierwsze skoki odda już na śniegu. 
Kontuzje nie ominęły również kobiet. 1 września Manuela Malsiner z Włoch za pośrednictwem Instagrama poinformowała, że podczas zgrupowania w Tarvisio uszkodziła więzadła krzyżowe, poboczne oraz łąkotkę. To poważny uraz, więc prawdopodobnie długo nie zobaczymy Manueli na skoczniach. 

Źródła: nettavisen.no, instagram.com, sportowefakty.wp.pl, siol.net, sport.tvp.pl, komunikat prasowy OSV

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s