Świeżym okiem – Eirik Fystro

Foto: instagram.com


Większość skokowych newsów kręci się wokół „starych wyjadaczy” – skoczków, których znamy od paru dobrych lat. Nie musimy się jednak martwić, co stanie się, gdy zakończą oni karierę. Na ich miejsce czeka wiele młodziutkich utalentowanych skoczków. Jednym z nich jest Eirik Fystro. 

Na pewno nie wszyscy z Was, a szczególnie ci, którzy nie siedzą w skokach od zbyt długiego czasu nie kojarzą jego nazwiska. Ale spokojnie, przyjdzie jeszcze na to czas, biorąc pod uwagę wiek i aktualne sukcesy młodego Norwega.

Na skoczni dał się poznać już rok temu, podczas konkursu Konica Minolta w Lillehammer. Zajął on jedną z czołowych pozycji w kategorii B. W kolejnym etapie tego konkursu był już zwycięzcą.

Skoczek ma ogromne wsparcie w rodzinnym Valdres, które założyło nawet jego fanklub. Wspierają go nie tylko duchowo, ale również materialnie, ponieważ to właśnie dzięki pomocy członków fanklubu Eirik dostał nowe narty. Wcześniej skakał na tych, pożyczonych od Maren Lundby. Z pewnością przyniosły mu sporo szczęścia, gdyż to na nich skakał w Vikersund, pełniąc rolę przedskoczka. Podczas Pucharu Świata w Lotach, właśnie jak przedskoczek przeleciał odległość 198,5m.

W tegorocznym Norges Cupie Eirik zajął miejsce 24. zdobywając 110 punktów. Biorąc pod uwagę fakt, iż startowało prawie 70 zawodników jest to bardzo dobry wynik.

Poza Norwegią nazwisko tego skoczka nie jest jeszcze dobrze znane. Z pewnością jednak ta sytuacja się zmieni. 18-latek ciężko pracuje, aby dostać się do światowej czołówki. Jeśli dalej będzie radził sobie tak dobrze jak w ostatnim Norges Cupie, to za parę lat będziemy mogli oglądać go na podium Pucharu Świata.

Źródło: fis-ski.com/skiforbundet.no

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s