Raw Air bez Vikersund!

 (fot: skisprungschanzen.com)
Mieliście w planach wybrać się na loty do Vikersund w nadchodzącym sezonie? Niestety mamy przykrą wiadomość – Vikersund wypada z kalendarza, ponieważ straciło homologację.
 W trakcie zebrania komisji skoków narciarskich w Zurychu zapadła decyzja mówiąca o organizacji zawodów Pucharu Świata na norweskim mamucie. – Ze smutkiem muszę ogłosić, iż zaplanowane na zbliżający się sezon zawody Pucharu Świata w Vikersund nie odbędą się. – poinformował Stalle Willumstad z Norweskiego Związku Narciarskiego. Międzynarodowa Federacja Narciarska domagała się modernizacji, która miała polegać na obniżeniu buli oraz wyrównaniu zeskoku twardym materiałem. 
Norweska telewizja publiczna NRK powiadomiła, iż organizatorzy konkursów na Vikersundbakken nie zrobili nic aby spełnić wymogi FIS. W NRK poinformowano, że ,, nie ruszono nawet łopatą”.
Hans Martin Renn, odpowiedzialny za dopuszczanie skoczni do organizacji zawodów  powiedział, że przedstawiciele Vikersund byli bardzo aroganccy wobec działaczy Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Renn podczas zebrani podtrzymał to, że Norwegowie nie będą mogli zorganizować PŚ na norweskim mamucie, co wywołało kłótnię z norweskim delegatem Bertilem Pasrudem . W całe to zamieszanie włączył się dyrektor Pucharu Świata Walter Hofer. Skierował on sprawę Vikersund do podkomisji, która miałaby zostać rozpatrzona na najbliższym zebraniu, jednakże Norwegowie zwrócili uwagę na to, że w planach FIS nie ma już żadnego spotkania zaplanowanego na ten rok. Prawdopodobnie zostanie wezwane nadzwyczajne posiedzenie organu, które miałoby zająć się tylko problemem skoczni w Vikersund.

źródło: skijumping.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s