Kolejne powroty na skocznie

Powroty na skocznie po kontuzji bywają trudne, zwyczajne proste stwierdzenie, którego prawdziwości raczej nikt nie podważy. A jakimi epitetami można określić powrót po czwartym już zerwaniu więzadeł krzyżowych? Nawet nie potrafię znaleźć słowa, które byłoby na tyle „mocne”, aby oddało trudność tej sytuacji. 

Mowa oczywiście o problemach Kennetha Gangnesa, który tym razem, lekko przezorny, swój powrót na skocznie sam opóźnia i zamiast pojawić się w połowie sierpnia,  poczeka cierpliwie do września. Jak widać jednak do trzech czterech razy sztuka, gdyż dobrze wiemy, jakie wcześniej podejście do swoich wznowień miał skoczek. Kończyło się na tym, że wznawiała się kontuzja, a nie jego dobre skoki. 
Trener reprezentacji Norwegii, Alexander Stoeckl, napełnia optymizmem wszystkich fanów Gangnesa, twierdząc, że w tym sezonie Pucharu Świata z pewnością zobaczymy go na podium. Wierzycie w swego rodzaju renesans tego skoczka? 
Mówi się, że nieszczęścia chodzą parami, aczkolwiek w norweskiej kadrze jest wręcz przeciwnie! Podwójne szczęście zawitało do Skandynawii. Do występów na skoczni powrócił Andreas Stjernen, który dwa miesiące temu odniósł kontuzję stopy. W rozegranych 16 sierpnia zawodach Norges Cup udało mu się zająć piąte miejsce. Szans na lepszy wynik niestety nie było ze względu na jego upadek w pierwszej serii. 
Ostatnim szczęśliwcem jest Peter Prevc, który poniósł bardzo przykre w konsekwencjach skutki zbyt szybkiej próby powrotu do treningów i jako bonus do większej ruchliwości kostki, otrzymał przymusową przerwę oraz dodatkowy zabieg, który przeszedł w lipcu. Jeśli tym razem wszystko pójdzie po jego myśli, na skoczni pojawi się we wrześniu, a jego program przygotowań do zimy zostanie na tyle zmodyfikowany oraz skrócony, żeby osiągnął jak najlepszą dyspozycję.

Źródła: Oppland Arbeiderblad, Nettavisen.no, Siol.net, informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s