Co się dzieje w skokowym świecie?

Kontuzje to częste zjawisko w skokach narciarskich. W trakcie lata większość małych urazów wychodzi na światło dzienne i okazuje się, że trzeba zrobić sobie przerwę od skoków. Niektórzy mają takiego pecha, że kontuzje nie pozwalają im dokończyć sezonu. Tak było w przypadku tych dwóch młodzieńców.

Pierwszym z nich jest Marinus Kraus, który w tym sezonie wrócił na skocznie po kontuzji kolana, jak się okazało, nie była ona do końca wyleczona i skoczek musiał przejść zabieg, który przebiegł bez żadnych komplikacji. Niemiec na Facebooku zamieścił krótką informację na temat swojej operacji i podziękował całemu zespołowi medycznemu. Napisał również, że cieszy się, że po rehabilitacji będzie mógł wrócić na skocznie. Jedyne co nam zostaje to trzymać za niego mocno kciuki i życzyć mu szybkiego powrotu do zdrowia.

Drugim skoczkiem, któremu kontuzja pokrzyżowała plany, jest Gabriel Karlen. Szwajcar również przedwcześnie zakończył sezon z powodu problemów z kolanem. Niedawno na swoich social mediach opublikował link do zbiórki pieniędzy na jego powrót do skoków. Zbiórka trwa nadal, a Karlen już oddał pierwsze skoki w Einsiedeln. Na swoim Instagramie zamieścił zdjęcie z nartami i filmik z jednej ze swoich prób. Szwajcar wygląda na bardzo szczęśliwego. Nie ma co się dziwić, wrócił na skocznie po 6 miesiącach przerwy. Oczywiście podziękował wszystkim za wsparcie. Zostało nam tylko życzyć mu sukcesów. Witaj z powrotem Gabi!

Źródło:. facebook.com, instagram.com oraz informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s