Kolejny triumf Peiera!

Kolejny dzień w słonecznym Kranju pełen emocji. Drugi dzień z rzędu rywalizowali tam skoczkowie, żeby zdobyć jak najwięcej punktów do klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego. Triumfatorem dzisiejszych zmagań został ten sam, który zwyciężył wczoraj, czyli Killian Peier, który oddał dwa ładne i długie skoki. W pierwszej rundzie uzyskał 109,5 metra, a w serii finałowej lądował pół metra bliżej, przez co z dużą przewagą pokonał drugiego Evgeniya Klimova (109,5m i 107m) oraz trzeciego Stefana Hubera (109m i 101m). Tym samym Szwajcar umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej LPK. Za nim plasuje się Klimov, który traci 40 punktów, a trzeci tak, jak podczas dzisiejszego konkursu jest Stefan Huber ze stratą 90 punktów.

Tym razem do czołowej trzydziestki zakwalifikowało się trzech Polaków. Najwyżej sklasyfikowany został Tomasz Pilch, który ukończył zawody na 8. miejscu, tuż za nim, bo na 9. pozycji mieliśmy Aleksandra Zniszczoła, a dwunasty był Przemysław Kantyka. Reszta naszych skoczków mimo dobrych skoków niestety nie przeszła do drugiej serii. Najbliżej tego osiągnięcia był Andrzej Stękała, któremu zabrakło 1,6 punktu do awansu i ostatecznie zajął 32. miejsce.

Dzisiaj w Kranju również nie obyło się bez pechowców. Słynne DSQ zaliczył Zak Mogel, który jeszcze wczoraj skakał w Villach podczas zawodów FIS Cup, gdzie zajął trzecie miejsce. Dzisiaj niestety nie udało mu się oddać skoku konkursowego.

Niestety na jakiś czas musimy się pożegnać z Letnim Pucharem Kontynentalnym. Kolejne zmagania tego cyklu dopiero za ponad miesiąc (17 sierpnia) w Szczyrku. Zachęcamy gorąco do przyjechania i obejrzenia zmagań na żywo!

Źródło:. fis-ski.com oraz informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s