Heinz Kuttin ma nową pracę!

fot. PAP

Jakiś czas temu Heinz Kuttin po ogromnej fali krytyki, zrezygnował z posady trenera austriackich skoczków narciarskich. Wydawało się, że czterdziestosiedmiolatek  może sobie zrobić dłuższą przerwę od tego sportu, jednak krytyka nie zraziła Austriaka i już od nowego sezonu będzie on trenerem żeńskiej reprezentacji Chin. 
Jako główny cel Kuttin postawił sobie jak najlepsze przygotowanie skoczkiń z Chin do zimowych igrzysk olimpijskich, które odbędą się w 2022 roku w stolicy tego kraju. 
Choć w chińskiej kadrze znajduje się osiem zawodniczek, to w poprzednim sezonie punktowały tylko dwie z nich – Li Xueyao i Chang Xinyue. Jak informują austriackie media, Heinz Kuttin i jego nowe podopieczne będą najprawdopodobniej pracować przede wszystkim w Europie. Zgrupowania mają być organizowane między innymi w Villach i Planicy.
Heinz Kuttin był trenerem polskiej reprezentacji w skokach narciarskich w latach 2004-2006, jednak nie osiągnął znaczących sukcesów. W 2014 roku został szkoleniowcem reprezentacji Austrii i dopiero tutaj udało mu się odnieść triumf ze swoimi podopiecznymi – między innymi wygranie przez Stefana Krafta klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, podwójne mistrzostwo świata, RawAir (wszystko w 2017), czy wygrany Turniej Czterech Skoczni (2015).
Po bardzo nieudanym sezonie 2017/2018 Kuttin postanowił zakończyć pracę z tamtejszą kadrą jako główny trener, a jego następcą został Andreas Felder.
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s